Dokręcanie śruby firmom bukmacherskim

Artykuły Bukmacherzy
Bartosz 16/10/2013

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

PZPN strzela gola bukmacherom. Związek chce zakazać popularnych w Internecie zakładów „na żywo” – donosi „Puls Biznesu”. To woda na młyn dla firm spoza Polski – ostrzega branża.

Minister sportu Joanna Mucha w nowelizacji ustawy o sporcie proponuje wprowadzenie sankcji karnych za ustawianie wydarzeń podczas zawodów sportowych. Chodzi tu na przykład o liczbę rzutów karnych, rożnych, wolnych, żółtych czy czerwonych kartek itp. Dziś 8 latami więzienia karane jest tylko ustawianie wyniku meczu.

PZPN idzie dalej i chce zakazu zakładów „na żywo”. Wiceprezesi Związku napisali do Muchy, że to rozwiązanie ułatwiłoby dojście do prawdy w sytuacji podejrzenia korupcji. Sam Zbigniew Boniek uspokaja, że pomysł jego zastępców i tak nie zostanie zaakceptowany przez resort sportu.

„Uważamy (,,,), że cel można osiągnąć przez wprowadzenie zakazu obejmowania zakładami bukmacherskimi zdarzeń w trakcie zawodów sportowych” — czytamy w piśmie PZPN. Zakłady „na żywo” na Zachodzie stanowią już 50 proc. wszystkich. W Polsce nie jest to jeszcze duży segment.

— Zakłady live to 2-3 proc. naszego rynku, ale zyskują coraz bardziej na popularności. Barierą dla ich rozwoju w naszym kraju jest 12-procentowy podatek. Z tego powodu gracze wolą zawierać zakłady za granicą bez podatku.Krytycznie oceniam pomysł, by w ogóle zakazać takich zakładów w Polsce. Idąc dalej tą drogą, można by w ogóle zakazać działalności firm bukmacherskich — uważa Mateusz Juroszek, prezes Star-Typ Sport.

Jeden z przedstawicieli branży hazardowej sugeruje, że sprawa zakładów live może mieć także wymiar personalny. Ambasadorem międzynarodowej firmy Expekt, jednego z europejskich liderów sportowych zakładów live, jest Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

— Mam nadzieję, że ewentualny zakaz objąłby również zagraniczne firmy. Czyżby prezes PZPN strzelał do własnej bramki, czy może chce ograniczyć możliwość działania polskiej konkurencji Expektu? — pyta nasz rozmówca, który zastrzega anonimowość.

Co na to szef PZPN?

Cały artykuł w środowym „Pulsie Biznesu” oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

Czytaj całość na: http://www.pb.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL