Doświadczonych pokerzystów zdradzają ręce

Poker
Bartosz 20/09/2013

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2013

Chcesz zagrać o wysoką stawkę w pokerze? Naukowcy mają dla ciebie radę. Nie wystarczy, że będziesz kontrolował swą twarz, żeby nie wyrażała emocji. Musisz także zadbać o ręce. O tym zapominają nawet profesjonalni gracze. Wykazał to pomysłowy eksperyment amerykańskich psychologów.

W filmie „Casino Royale” James Bond gra z łotrem Le Chiffre. Obaj zachowują pokerowe twarze, które niczego nie zdradzają, ale Bond wie, że gdy Le Chiffre blefuje, to między palcami nieświadomie zaczyna żonglować żetonami. Dlatego odważnie stawia wszystko na jedną kartę.

Okazuje się, że nawet gdy nie będziemy wyczyniać dłońmi takich spektakularnych cyrkowych sztuczek, jak to robił przeciwnik Bonda, to ręce i tak zdradzą nasze zamiary. Odkrył to za pomocą pomysłowego eksperymentu Michael Slepian, doktorant psychologii na Uniwersytecie Tuftsa w Medford (USA). Pokazywał on studentom dwusekundowe klipy wideo, na których widać było tylko ręce i ramiona czołowych graczy „World Series of Poker”, czyli najbardziej prestiżowych turniejów na świecie.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL