DraftKings odnotowuje 81% wzrost przychodów

Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2023

Firma DraftKings poinformowała, że jej przychody w czwartym kwartale 2022 r. wzrosły o 81 procent rok do roku, a kluczowym czynnikiem była ekspansja w Stanach Zjednoczonych.

Operator zarobił 855 mln USD przychodów w ciągu Q4, w porównaniu do 473 mln USD w analogicznym okresie 2021 r.

DraftKings zwiększyło również prognozę przychodów w roku podatkowym 2023 i skorygowało prognozę EBITDA. Firma spodziewa się, że ta ostatnia kwota wyniesie od 350 do 450 mln USD w porównaniu z szacunkami z listopada 2022 r., które wynosiły od 475 do 575 mln USD.

Jego prognozy dotyczące dochodów zmieniły się z listopadowych szacunków między 2,8 mld USD a 3 mld USD do między 2,85 mld USD a 3,05 mld USD.

Jason Park, dyrektor finansowy DraftKings, powiedział: „Wypadliśmy bardzo dobrze w czwartym kwartale  i uzyskaliśmy lepszą niż oczekiwano marżę zakładów sportowych, głównie dzięki naszym inwestycjom w innowacje produktowe.

„Nasza prognoza skorygowanej EBITDA na rok podatkowy 2023 odzwierciedla znaczące spowolnienie tempa wzrostu naszych kosztów stałych, ponieważ nadal wykorzystujemy możliwości wydajności i optymalizujemy produktywność naszej organizacji”.

Jason Robins, dyrektor generalny i współzałożyciel DraftKings, powiedział: „W 2023 r. będziemy nadal zwiększać wzrost przychodów i koncentrować się na zarządzaniu wydatkami, aby przyspieszyć wzrost skorygowanej EBITDA.

„Podjęliśmy już kilka działań, które zaowocowały zwiększeniem naszych prognoz przychodów i znaczną poprawą naszych skorygowanych prognoz EBITDA”.

na podstawie: intergameonline

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL