DraftKings przejmuje Sports IQ Analytics

Inwestycje i umowy USA
Wiktor Czerwiński 13/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2024

DraftKings przejął firmę Sports IQ Analytics, zajmującą się tworzeniem kursów na amerykańskie ligi. Nie ujawniono kwoty transakcji.

Dyrektor generalny Sports IQ, Omer Dor, potwierdził transakcję za pośrednictwem postu na Linkedin, w którym stwierdził, że jego zespół jest podekscytowany otwarciem „nowego rozdziału w podróży Sports IQ Analytics” i dołączeniem do ambitnego zespołu w DraftKings.

Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału w podróży Sports IQ Analytics. W DraftKings Inc. dołączamy do zespołu, którego pragnienie wygrywania i bycia najlepszym pokrywa się z naszym. Dziękujemy Jasonowi Robinsowi, Paulowi Libermanowi i całemu zespołowi za powitanie nas na pokładzie.

Czuję się zaszczycony, że przez ostatnie 6 lat pracowałem z niesamowitą grupą ludzi, którzy tworzą zespół Sports IQ. Są ciężko pracujący, inteligentni i pełni pasji. Jestem bardzo podekscytowany, że możemy wnieść nasze umiejętności i energię do DraftKings.

Dziękuję moim współzałożycielom Matthew Belzbergowi, Jose Alfaro i Andrew Schwartzowi za podzielenie się ze mną tą podróżą. Za wspólne celebrowanie dobrych chwil i wspieranie się w trudniejszych chwilach.

Jestem niesamowicie wdzięczny fenomenalnym inwestorom, doradcom, partnerom i klientom, którzy wspierali naszą wizję oraz zapewniali wskazówki i doświadczenie w podróży Sports IQ na każdym kroku. Chciałbym wierzyć, że każdy przedsiębiorca może tylko marzyć o takim szczęściu jak ja. Specjalne podziękowania należą się Ericowi Levy’emu z Osler, Hoskin & Harcourt LLP, Robinowi Chhabra z Tekkorp i ich zespołom za pomoc w tej transakcji.

I na koniec dziękuję mojej rodzinie i mojej żonie Megan Prendergast, CPA, Kalifornia, szczególnie za jej nieustępliwe wsparcie, ramię, rady i niezliczone chwile zrozumienia w nieustannej pogoni za założycielką i przedsiębiorcą.

DraftKings ma za sobą bardzo dobry pierwszy kwartał

Informacja o Przejęciu Sports IQ pojawiła się niedługo po tym gdy DraftKings zaraportował doskonałe wyniki w pierwszym kwartale.

Operator podał, że jego przychody za I kwartał wzrosły o 53% rok do roku, do 1,18 miliarda dolarów. Odnotował co prawda skorygowaną EBITDA w wysokości 22,4 mln USD, w porównaniu z 151 mln USD w czwartym kwartale, ale oznacza to znaczną poprawę w porównaniu ze stratą w wysokości 221,6 mln USD odnotowaną w pierwszym kwartale 2023 r.

Na tak doskonały rezultat wpłynęło szereg czynników jak wprowadzenie firmy na rynek w Vermont i Północnej Karolinie. Średnia miesięczna liczba unikalnych graczy w DraftKings wzrosła o 23% rok do roku, do 3,4 miliona, a średnie wydatki graczy również wzrosły o 25%, do 114 dolarów na użytkownika.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL