DraftKings zwalnia 3,5% załogi

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2023

DraftKings zwalnia 3,5% swoich pracowników na całym świecie w ramach restrukturyzacji firmy. Firma ogłosiła, że posunięcie ma na celu zwiększenie wydajności i wpłynie na około 140 miejsc pracy.

Większość dotkniętych stanowisk znajduje się w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Te 140 cięć wpłynie głównie na stanowiska inżynieryjne i HR związane z zatrudnianiem, ponieważ firma oczekuje niższych wskaźników zatrudnienia w 2023 r.

Według źródeł zwolnienia w firmie z Bostonu dotknęły 15 pracowników w Massachusetts, gdzie firma zatrudnia ponad 1300 osób.

Rzecznik DraftKings zauważył, że niedawna redukcja siły roboczej nie była spowodowana spowolnieniem biznesowym lub niepewnością gospodarczą, co jest inną sytuacją niż wiele innych firm, które stoją w obliczu redukcji zatrudnienia.

Rzecznik wyjaśnił, że firma koncentruje się na poprawie efektywności operacyjnej i regularnie ocenia swoje zespoły, aby zapewnić zgodność z celami na rok 2023 i kolejne lata. Doprowadziło to do reorganizacji niektórych zespołów, w wyniku której zlikwidowano około 140 stanowisk.

Wiadomość o zwolnieniach w DraftKings pojawiła się zaledwie kilka dni po oficjalnym uruchomieniu zakładów sportowych na żywo w kasynach Massachusetts. Firma jest jedną z nielicznych, które otrzymały wstępną zgodę organów regulacyjnych na oferowanie mobilnych zakładów sportowych.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL