Duża akcja KAS na terenie Śląska

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 21/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2024

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali aż  11 punktów z nielegalnymi automatami do gier na terenie kilku miast woj. śląskiego. Udało się zabezpieczyć 43 sztuki automatów do gier oraz ponad 46 tys. zł w gotówce.

Mundurowi ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w Katowicach odwiedzili 11 podejrzanych lokali w regionie – cztery w Siemianowicach Śląskich, trzy w Rudzie Śląskiej, dwa w Będzinie i po jednym w Chorzowie oraz Sosnowcu.

Najwięcej nielegalnych automatów mundurowi przejęli na terenie Siemianowic Śląskich (13 szt.), Rudy Śląskiej (11 szt.) oraz Będzina (10 szt.).

Łącznie udało się zabezpieczyć 43 nielegalne automaty, na których zostały przeprowadzone eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Potwierdziły one hazardowy charakter urządzeń.

Dodatkowo zabezpieczono telefony komórkowe, karty sim, klucze serwisowe, dokumentację oraz ponad 46 tys. zł w gotówce.

W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zatrzymali 10 osób. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjięcia:  Izba Administracji Skarbowej w Katowicac

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL