Duża akcja policji, naloty w Hadze, Rotterdamie i Utrechcie

policja

Ponad dwustu policjantów wzięło udział w dużej policyjnej akcji skierowanej w nielegalny hazard.

W trakcie licznych nalotów na bary, kawiarnie itp, które odbyły się w Rotterdamie, Utrechcie i Hadze, policja przejęła ponad sto maszyn.

Poza maszynami, zajęto również około miliona euro na zagranicznych kontach bankowych. Na ten czas władze mają czterech głównych podejrzanych w sprawie, ale policja bada, czy nie są oni częścią większego konsorcjum hazardowego.

Kolumny hazardowe są stosunkowo nową formą nielegalnego hazardu, która występuje głównie w barach, kawiarniach czy coffeshopach. Odwiedzający mogą zdeponować gotówkę za pośrednictwem specjalnych aplikacji, a następnie użyć ich, aby grać. Ewentualną wygraną można ponownie wyjąć z kolumny, co jest zabronione. Zgodnie z holenderskim prawem, hazard w zawodach sportowych jest dozwolony tylko za pośrednictwem Lotto.

Według prokuratury, dostawcy maszyn zarabiają miliony euro na nielegalnych zakładach. Póki co nie dokonano żadnych aresztowań, ale te nie są wykluczone. Bada się również, czy lokale w których zajęto maszyny, nie powinny zostać zamknięte.

Źródło: fakty.nl

1 komentarz w “Duża akcja policji, naloty w Hadze, Rotterdamie i Utrechcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *