Dwa razy z rzędu wygrała główną nagrodę w loterii

loteria

Idaho Lottery podała, że mieszkanka amerykańskiego stanu Idaho w ciągu dwóch kolejnych dni kupiła dwa losy z wygraną na loterii. W środę Orlene Peterson z miasta Coeur d’Alene odebrała 500 tysięcy dolarów.

Idaho Lottery pisze na swojej stronie internetowej, iż ze względu na zbyt wiele zmiennych, nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie są szanse, że ta sama osoba w ciągu dwóch następujących po sobie dni kupi w różnych sklepach w różnych miastach dwa losy z sześciocyfrową wygraną.

Loteria „nieoficjalnie” szacuje jednak, że szanse wynoszą około 1 na 282,5 mln.

Dwa szczęśliwe losy

Orlene Peterson z miasta Coeur d’Alene powiedziała, że w piątek zatrzymała się w sklepie w Hayden i kupiła kilka zdrapek. Jedna z nich, o nazwie Grand Fortune, okazała się szczęśliwa i Peterson wygrała główną nagrodę – 200 tys. dolarów.

Następnego dnia w jednym ze sklepów w Coeur d’Alene kupiła kolejną zdrapkę – Comin’ in Hot. Znów wygrała najwyższą możliwą kwotę – 300 tys. dolarów.

W środę Peterson odebrała łączną wygraną w wysokości 500 tys. dolarów. Planuje przeznaczyć te pieniądze na zapłacenie rachunków i zakup nowego samochodu, rozważa też wycieczkę do Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *