Dyrektor poszukiwany po kradzieży 13 milionów dolarów z kasyna

Południowokoreańska policja poszukuje dyrektora kasyna, który zniknął po tym, jak jej pracodawca odkrył, że 14,6 miliardów wonów (13 milionów dolarów) brakuje w kasie ośrodka.

Landing resort i budynki Marriott Resort stoją w ośrodku Jeju Shinhwa World, opracowanym przez Landing International Development Ltd. Jeju jest jednym z kilkunastu azjatyckich miejsc docelowych. próbując spieniężyć chiński apetyt na hazard po boomie w Makau, który zamienił portugalski zaścianek w największy świat gier hazardowych.

Landing International Development Ltd. z siedzibą w Hongkongu, który zarządza Jeju Shinhwa World, ujawnił w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że nie może skontaktować się z pracownikiem, który był odpowiedzialny za fundusze kasyna. Akcje Landing w Hongkongu spadły w poniedziałek o 7,6% do rekordowo niskiego poziomu, po czym we wtorek odbiły o 6,4%.

Agencja Policji Prowincji Jeju potwierdziła, że ​​dochodzenie jest w toku w jej zespole antykorupcyjnym, ale odmówiła dalszych szczegółów. Jeju, wyspa u południowego wybrzeża Korei Południowej, jest popularnym celem turystycznym usianym kasynami tylko dla obcokrajowców.

Pracownikiem odpowiedzialnym za fundusze był obywatel Malezji, który nie wrócił do pracy po wakacjach pod koniec grudnia, podała agencja Yonhap News. Brakujące fundusze – wszystkie w gotówce – byłyby zbyt ciężkie i nieporęczne przy wadze około 280 kilogramów (617 funtów), aby jedna osoba mogła wynieść z kasyna, nie mówiąc już o transporcie z wyspy. Według Yonhapa, policja zabezpieczyła nagranie z kamery monitorującej kasyno, ale filmy z okresu, w którym mogły zniknąć te fundusze, został skasowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *