Działania kontrolne w nielegalnym salonie gier

automaty do gier

W trakcie kontroli nielegalnego salonu do gier funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili pięć automatów do gier hazardowych. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Posiadacz lokalu podlega karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu – w tym przypadku 500 tys. zł.

W ostatnich dniach września funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili działania kontrolne nielegalnych salonów gier na terenie powiatu prudnickiego. W trakcie działań w lokalu w Prudniku funkcjonariusze natrafili na pięć działających automatów i przesłuchali sześć osób przebywających w tym lokalu.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w tych sprawach postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega. Za nielegalne urządzanie i prowadzenie hazardu grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *