Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2024
Przeprowadzone w marcu przez Millward Brown badanie dotyczące stosunku Polaków do nielegalnego hazardu w Internecie nie pozostawia żadnych wątpliwości – chcemy chronić dzieci przed hazardem w sieci. Przytłaczająca większość – aż 96% – badanych opowiedziała się za ochroną niepełnoletnich przed tym zagrożeniem. Większość Polaków (75% badanych) jest przekonana, że nielegalne strony hazardowe powinny być blokowane, a zająć się tym powinny organy państwa (77% badanych).
„Polacy potrafią być niezwykle zgodni kwestiach dotyczących profilaktyki kierowanej do dzieci i młodzieży. Jak wynika z naszego badania – aż 96% respondentów wskazało, że niepełnoletni powinny być chronieni przed stronami internetowymi, które umożliwiają uprawianie hazardu. Wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń – Polacy chcą, żeby takie strony były blokowane. Co więcej, 77% badanych wskazuje, że to na organach państwa powinna spoczywać odpowiedzialność za blokowanie dostępu do nielegalnych gier hazardowych online” – mówi Kuba Antoszewski, rzecznik prasowy firmy Millward Brown.
W „szarej strefie” działa się aż 91% polskiego rynku gier wzajemnych online i to pomimo tego, że obowiązujące prawo jednoznacznie reguluje te zagadnienia. Na egzekwowaniu prawa zyskaliby nie tylko obywatele, którym zagwarantowano by większe bezpieczeństwo, ale także budżet państwa. Wpływy z tytułu podatków sięgnęłyby nawet 1,7 mld złotych do 2020 roku – tak wynika z raportu firmy doradczej Roland Berger.
Badanie zostało przeprowadzone techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w dniach 28 lutego – 4 marca 2014 roku. Pytanie zostało zadane ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób pełnoletnich w wieku 18-75 lat – wynoszącej 947 osób. Podczas dobierania próby respondentów uwzględniono rozkład terytorialny (16 województw i 7 klas wielkości miejscowości) oraz wzięto pod uwagę płeć i wiek ankietowanych.
Źródło: materiały prasowe
D...
12:51 09/04/2014