Dzieci powinny być chronione przed dostępem do hazardu

Okiem eksperta
Bartosz 09/04/2014

Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2020

Przeprowadzone w marcu przez Millward Brown badanie dotyczące stosunku Polaków do nielegalnego hazardu w Internecie nie pozostawia żadnych wątpliwości – chcemy chronić dzieci przed hazardem w sieci. Przytłaczająca większość – aż 96% – badanych opowiedziała się za ochroną niepełnoletnich przed tym zagrożeniem. Większość Polaków (75% badanych) jest przekonana, że nielegalne strony hazardowe powinny być blokowane, a zająć się tym powinny organy państwa (77% badanych).

„Polacy potrafią być niezwykle zgodni kwestiach dotyczących profilaktyki kierowanej do dzieci i młodzieży. Jak wynika z naszego badania – aż 96% respondentów wskazało, że niepełnoletni powinny być chronieni przed stronami internetowymi, które umożliwiają uprawianie hazardu. Wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń – Polacy chcą, żeby takie strony były blokowane. Co więcej, 77% badanych wskazuje, że to na organach państwa powinna spoczywać odpowiedzialność za blokowanie dostępu do nielegalnych gier hazardowych online” – mówi Kuba Antoszewski, rzecznik prasowy firmy Millward Brown.

W „szarej strefie” działa się aż 91% polskiego rynku gier wzajemnych online i to pomimo tego, że obowiązujące prawo jednoznacznie reguluje te zagadnienia. Na egzekwowaniu prawa zyskaliby nie tylko obywatele, którym zagwarantowano by większe bezpieczeństwo, ale także budżet państwa. Wpływy z tytułu podatków sięgnęłyby nawet 1,7 mld złotych do 2020 roku – tak wynika z raportu firmy doradczej Roland Berger.

Badanie zostało przeprowadzone techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w dniach 28 lutego – 4 marca 2014 roku. Pytanie zostało zadane ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób pełnoletnich w wieku 18-75 lat – wynoszącej 947 osób. Podczas dobierania próby respondentów uwzględniono rozkład terytorialny (16 województw i 7 klas wielkości miejscowości) oraz wzięto pod uwagę płeć i wiek ankietowanych.

Źródło: materiały prasowe

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D...

09/04/2014

Daje sobie głowę odrąbać wiedelcem, że gdyby zrobić ankietę na temat: czy dzieci chronić przed zgubnymi skutkami alkoholu/tytoniu/dopalaczy/narkotyków i wszelkiego innego paskudztwa, to wynik badania byłby taki sam albo nawet jeszcze bardziejszy! Jestem bardzo ciekawy, kto zamówił te badania i po co? Niestety - poza walorem taniej propagandy mają one bardzo średnią wartość merytoryczną: jeśli w jakimkolwiek państwie unijnym firma tam zarejestrowana działa całkowicie zgodnie z miejscowym prawem, także hazardowym, to wolno jej posiadać stronę w języku polskim, która będzie dostępna w Polsce. Ta firma jest 100% legalna, także u nas, więc nieporozumieniem jest nazywanie jej "szarą strefą", "podziemiem hazardowym", "nielegalną bukmacherką" itp. Tylko że tej oczywistości gawiedzi ujawniać nie należy, bo lepiej karmić ją bzdurami o wielkiej hazardowej mafii, która pożera Polskę...
E-PLAY.PL