E-sport w świecie zakładów bukmacherskich!

E-sport staje się coraz popularniejszy w świecie zakładów bukmacherskich! Jak rozwija się ta dyscyplina? Dyscypliny sportowe mają na ogół dobrze ugruntowaną pozycję, która rozwijała się przez długie lata.

Wystarczy choćby wspomnieć o tenisie i bardzo prestiżowych turniejach wielkoszlemowych. Przykładowo, słynny Wimbledon jest rozgrywany od 1877 roku! Z tego względu trudno byłoby wyobrazić sobie, aby jakaś nowa dyscyplina szybko zdobyła dużą renomę i popularność. Jednak tak właśnie stało się w przypadku e-sportu. W ciągu zaledwie kilkunastu lat e-sport z dość niszowej rozrywki urósł do rangi niezwykle popularnego sportu.

Jak wyglądają obecne perspektywy e-sportu w realiach zakładów bukmacherskich?

Pieniądze, sponsorzy i prestiż – jak zmieniał się e-sport? Gry komputerowe jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się błahą rozrywką. Tylko nieliczne osoby wiedziały o tym, że w rzeczywistości jest to wymagająca rywalizacja, która może generować duże emocje. Mimo braku szerszego zainteresowania mediów gracze oraz producenci gier starali się organizować własne zawody. To właśnie takie imprezy zaczęły z czasem ewoluować w wydarzenia, które doprowadziły do powstania nowego sportu.

Dlaczego e-sport odniósł tak ogromny sukces?

Tutaj należy wskazać kilka ważnych czynników. Przede wszystkim firmy komputerowe to przedsiębiorstwa z dużym kapitałem i możliwościami. Ich wsparcie było więc bezcenne w procesie rozwoju e-sportu. Drugim kluczowym czynnikiem okazał się rozwój mediów społecznościowych. Dzięki niemu społeczność graczy mogła popularyzować gaming i promować go w charakterze sportowej rywalizacji. Kiedy taka idea zaczęła przyciągać coraz większą uwagę, sponsorzy zwiększyli nakłady finansowe przeznaczone na rozwój e-sportu. Efekty takich działań są dzisiaj widoczne gołym okiem.

E-sport w świecie zakładów bukmacherskich

Jednym z elementów rozwoju e-sportu było pojawienie się zakładów bukmacherskich dotyczących wydarzeń e-sportowych. Już od samego początku największe zainteresowanie budziło obstawianie CS:GO, czyli Counter Strike: Global Offensive. Popularność tej gry jest swoistym symbolem, gdyż poprzednia wersja CS-a 1.6. była jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w raczkującym świecie gamingu. Dlatego CS:GO może uchodzić za dumną kontynuację tego tytułu. Rzecz jasna CS:GO to tylko jedna z gier, które stały się areną zmagań toczonych w ramach e-sportu. Obecnie w ofertach bukmacherów można znaleźć także tytuły, takie jak: League of Legends, StarCraft 2, Dota 2 i Overwatch.

Same zakłady na e-sport przypominają zakłady dotyczące zwykłych meczów sportowych.

Typerzy mogą wskazać drużynę, która ich zdaniem wygra konkretny mecz. Zakłady na zwycięstwo meczu są bez wątpienia najbardziej popularne. Jednak bukmacherzy na tym nie poprzestają, ponieważ w ich ofertach można znaleźć także zakłady dotyczące np. liczby rund, czasu oraz innych aspektów związanych z rozgrywką. Dzięki temu wszyscy typerzy będą mogli znaleźć optymalną dla siebie metodę typowania zakładów e-sportowych.

Źródło: radioplus.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.