E Sport zostaje uznany w Indiach za profesjonalny sport

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023

Decyzja rządu Indii miała miejsce 23 grudnia 2022 roku. Zmiana prawa 'Zasad alokacji biznesu w Indiach’ z 1961 r. sprawiła, że Ministerstwo ds. Młodzieży i Sportu włączyło e-sport do kategorii „wydarzeń multisportowych”. Dzięki temu ministerstwo będzie zarządzać branżą e-sportową w Indiach.

Zgoda spowoduje, że wydarzenia e-sportowe nie będą już klasyfikowane pod ogólnym pojęciem „gry online”, a teraz będą wydarzeniem obejmującym wiele dyscyplin sportowych – co od dawna było podnoszone przez interesariuszy indyjskiego e-sportu.

Rząd Indii zgodził się, że konieczne są zmiany, aby uznać „e-sport za odrębny podmiot i odróżnić go od szerszej kategorii gier online, takich jak fantasy, remik i kasyna”.

„Podczas gdy gry online to luźne określenie odnoszące się do grania w dowolną grę wideo, niezależnie od platformy lub poziomu, e-sport odnosi się do gier wideo opartych na rywalizacji” — podkreślono w oświadczeniu.

Aby zapewnić jej uznanie jako kategorii pro-sportowej, rozwój polityki i integralność e-sportu będą nadzorowane przez indyjskie Ministerstwo Sportu, podlegające Ministerstwu ds. Młodzieży.

Zmiany pozwalające na nową klasyfikację e-sportu zostały zatwierdzone przez Droupadi Murmu, prezydenta Indii, który podpisał poprawki do prawa sportowego.

Indyjska Federacja Esports (EFI) z zadowoleniem przyjęła to zatwierdzenie jako „monumentalną decyzję” dla przyszłości e-sportu w Indiach, która zapewniła sobie nową platformę do rozwijania swojej profesjonalnej obecności i ambicji.

„Z zadowoleniem przyjmujemy to oświadczenie naszego rządu pod przywództwem szanownego premiera Modi ji, które otworzy nowe możliwości dla zwiększenia możliwości inwestycyjnych w tej dynamicznie rozwijającej się branży” – skomentował dyrektor EFI, Lokesh Suji.

„Nieustannie pracowaliśmy nad ustaleniem różnicy między e-sportem a iGamingiem i wreszcie nasze wysiłki zostały spełnione.

„Minie tylko krótki czas, zanim zobaczymy, że e-sport zostanie umieszczony w tej samej lidze, co krykiet, piłka nożna, koszykówka itp. i będzie miał podobną moc fanów, skalę i szaleństwo”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL