EBITDA Makau wzrosła w grudniu o 140%

Makau

Według raportu grupy bankowej Morgan Stanley, łączne zyski branży kasyn w Makau przed odsetkami, opodatkowaniem, amortyzacją (EBITDA) za czwarty kwartał 2020 roku mają wzrosnąć o 140 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r.

Analitycy Praveen Choudhary, Gareth Leung i Thomas Allen napisali, że w nadchodzącym sezonie zysków branża Makau prawdopodobnie odnotuje łączną dodatnią EBITDA korporacji w wysokości około 240 mln USD w czwartym kwartale 2020 r.

To znacznie lepiej niż w pierwszym kwartale, kiedy branża zarobiła tylko 100 milionów dolarów. Normalny wskaźnik operacyjny EBITDA wynoszący 2,3 miliarda USD na kwartał w 2019 roku jest wciąż odległy.

Według Morgan Stanley wzrost ten był spowodowany niższymi kosztami operacyjnymi, a także lepszą mieszanką przychodów pod względem przychodów brutto z gier (GGR).

Zauważył również, że dzienne koszty operacyjne branży spadły o 38 procent rok do roku w trzecim kwartale 2020 r., a podobnego spadku spodziewamy się w czwartym kwartale 2020 r. Dzieje się tak, ponieważ… pracownicy zostali zwolnieni lub poproszeni o dobrowolne zwolnienie. Większość tego cięcia kosztów powróci wraz ze wzrostem wolumenu .

Morgan Stanley powiedział, że oczekuje, że czwarty kwartał 2020 r. przyniesie poprawę dochodów z czynszów sklepowych w centrach wypoczynkowych, w tym czynszu obrotowego.

Może to być konsekwencją wznowienia programu wizyt indywidualnych, który umożliwia odwiedzającym z Chin kontynentalnych wjazd do Makau.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.