EGBA uruchamia grupę ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów powołało nową grupę ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, aby ułatwić wymianę informacji na temat zagrożeń i ataków cybernetycznych wśród swoich członków oraz promować współpracę w celu śledzenia i rozwiązywania incydentów oraz identyfikowania i rozwiązywania luk w zabezpieczeniach.

W skład grupy wejdą eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z operatorów członkowskich EGBA, posiadający protokół ustaleń umożliwiający wymianę danych między różnymi operatorami. Udział będzie otwarty dla wszystkich członków. Grupa będzie również dążyć do badania i wdrażania najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Sekretarz generalny EGBA, Maarten Haijer, powiedział:

„Powołaliśmy tę grupę ekspertów, aby zachęcić i ustanowić bardzo potrzebną platformę współpracy międzybranżowej w kwestiach cyber bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy są coraz bardziej zdeterminowani i wyrafinowani w swoich wysiłkach, aby włamać się do witryn hazardowych w celu kradzieży danych i pieniędzy klientów. Cyber zagrożenia mają zwykle charakter transgraniczny, wpływają na operatorów w ten sam sposób i są powszechnym zagrożeniem dla branży. Dlatego niezwykle ważne jest, aby operatorzy ściśle współpracowali w celu wzmocnienia protokołów i procedur bezpieczeństwa cybernetycznego, znajdowania wspólnych rozwiązań dla najnowszych zagrożeń i luk w zabezpieczeniach oraz wdrażania najwyższych standardów bezpieczeństwa”.

Jako przykłady zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego, które mogą mieć wpływ na sektor zakładów i gier, EGBA wymieniła ataki rozproszonej odmowy usługi (DDoS), które wykorzystują sztuczny ruch do bombardowania witryny i spowalniania jej oraz przejęcia kont (ATO), gdzie boty naśladują legalną aktywność logowania w celu uzyskania dostępu do kont graczy.

Wspomniał również o kursach i zgarnianiu cen, w których boty zgarniają kursy z wielu stron internetowych, aby podejmować decyzje dotyczące zakładów; oszustwa związane z kartami kredytowymi i nadużycia promocyjne, w których boty są wykorzystywane do masowego tworzenia kont w celu korzystania z ofert promocyjnych.

EGBA poinformowało, że zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego nasilają się podczas głównych wydarzeń sportowych, przy 96% wzroście liczby ataków rok do roku podczas Euro 2020, w szczególności wymierzonych w strony brytyjskie i niemieckie.

EGBA wspiera plan Unii Europejskiej dotyczący zharmonizowanej europejskiej tożsamości cyfrowej (E-ID). System cyfrowej identyfikacji umożliwi obywatelom UE ochronę szeregu danych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, numery kont bankowych, prawa jazdy i dowód statusu szczepień przeciwko Covid-19 w jednym elektronicznym portfelu.

EGBA od dawna naciska na bardziej ustandaryzowane przepisy dotyczące ochrony konsumentów w całej Unii Europejskiej, odnotowując ogromne różnice w regulacjach dotyczących hazardu online w całej UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.