EGBA wzywa do ściślejszej współpracy transgranicznej

Odpowiedzialna gra Prawo hazardowe
Iwo 01/08/2022

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2022

Po dwóch latach zmieniania, a w niektórych przypadkach zaostrzania przepisów w całej Europie, międzynarodowe stowarzyszenie gier na kontynencie ponawiało swoje apele o większą współpracę transgraniczną.

W poście na blogu sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów (EGBA), Maarten Haijer, stwierdził, że branża musi przyjąć „silniejszą kulturę odpowiedzialności i współpracy”, aby zapewnić lepszą reprezentację.

Haijer wydał ostrzeżenie dla europejskich operatorów zakładów bukmacherskich dotyczące możliwości zaostrzenia regulacji, argumentując, że jeśli branża nie będzie dążyła do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności, „społeczeństwo zareaguje”.

„Jako firmy i stowarzyszenia wszyscy musimy ściślej współpracować na rzecz silniejszej kultury odpowiedzialności i współpracy, aby branża była lepiej zorganizowana i reprezentowana. Ponieważ jest zbyt wielu operatorów, którzy znajdują się na peryferiach naszego sektora, nie przyczyniają się do reprezentacji sektora i decydują się nie uczestniczyć w stowarzyszeniach branżowych, takich jak EGBA”.

EGBA dodało, że operatorzy mogą zobowiązać się do odpowiedzialności na kilka kluczowych sposobów, takich jak przystąpienie do stowarzyszenia branżowego w celu lepszej reprezentacji, inwestowanie w relacje zarówno z szerszymi interesariuszami, jak i krytykami sektora hazardowego oraz utrzymywanie przejrzystości.

Oprócz tego Haijer stwierdził, że firmy powinny pomagać w opracowywaniu, a następnie stosować branżowe kodeksy postępowania i pozostawać zaangażowane w kierownictwo polityczne i regulacyjne w celu identyfikowania problemów i rozwiązań.

To nie pierwszy raz, kiedy EGBA podkreśla korzyści płynące z wielonarodowego dzielenia się wiedzą. Stowarzyszenie wcześniej zalecało, aby irlandzcy ustawodawcy patrzyli na inne państwa UE jako wskazówki dotyczące ponownej regulacji nadzoru nad zakładami w tym kraju.

„Wiele wyzwań, przed którymi stoi sektor, ma charakter powszechny i ​​transgraniczny, dlatego tak ważna jest ściślejsza współpraca między firmami i stowarzyszeniami. Wzmocniona współpraca, szczególnie w zakresie bezpieczniejszego hazardu, może pomóc podmiotom z branży w dzieleniu się informacjami, naukami i najlepszymi praktykami dotyczącymi inicjatyw samoregulacyjnych, które działają dobrze, i tych, które nie działają, oraz stworzyć bardziej wspierający ekosystem, aby wzmocnić głos branży. ”

– kontynuował Haijer.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL