EGT ostatecznie potwierdził wycofanie się z ICE London 2022

Euro Games Technology (EGT) zostało najnowszym wystawcą, który wycofał się z udziału w targach ICE London 2022. Bułgarski dostawca gier ogłosił swoją „trudną” decyzję w komunikacie prasowym w czwartek, po „trudnych dyskusjach i dokładnych rozważaniach”.

Wskazał na czynniki związane z tym wydarzeniem, w tym „zagrożenia dla zdrowia i niekorzystną alokację dat”, stwierdzając, że jego udział w ICE „niesie ze sobą wiele zagrożeń”.

Clarion Gaming postanowiło przesunąć ICE London z tradycyjnych lutowych dat na 12-14 kwietnia na ExCeL, ze względu na obawy związane z rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa Omicron.

„Rozprzestrzenianie się Omicron jest nadal poważnym problemem w Wielkiej Brytanii i Europie i poważnie ogranicza EGT do udziału w wydarzeniu. Ponadto nowe zaplanowane terminy wydarzenia są niewygodne, ponieważ zbiegają się z początkiem katolickiej Wielkanocy okres wakacyjny, który jeszcze bardziej ograniczy liczbę uczestniczących firm i uczestników” – przekonywał w oświadczeniu EGT.

Firma dostrzega narastające problemy logistyczne, powodujące wyzwania związane z podróżowaniem, które utrudniałyby organizację udziału w ICE 2022.

Nadia Popova, dyrektor ds. przychodów i wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w EGT, stwierdziła:

„ICE London to wiodąca w branży wystawa i jedno z najważniejszych wydarzeń dla EGT jako firmy z siedzibą w Europie. Cenimy sobie nasze partnerskie relacje z organizatorami i nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji London Expo, ponieważ firma wierzy, że ICE po raz kolejny będzie bastionem do świętowania rozwoju technologicznego w branży gier.”

W zeszłym tygodniu Merkur Gaming, NOVOMATIC, Zitro i TCS John Huxley ogłosiły swoją decyzję o anulowaniu udziału jako wystawcy. W tym tygodniu poszli za nimi włoski dostawca gier Abbiati Casino Equipment i R. Franco Group.

Jednak w środę firma Clarion Gaming ujawniła wyniki niezależnych badań pokazujące, że 74% profesjonalistów z branży, którzy wstępnie zarejestrowali się na wydarzenie, potwierdziło swój udział, gdy wystawa powróci do ExCeL London w nowych terminach 12-14 kwietnia. Organizatorzy ICE poinformowali również, że w niecałe dwa tygodnie zapisali 15 nowych wystawców zajmujących ponad 1000 mkw. powierzchni netto.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.