El Kashif dostanie 5 tys. euro

Gry hazardowe
Bartosz 28/04/2014

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2014

Chodzi o sprawę sprzed niemal czterech lat. Karol el Kashif miał wówczas proces o organizowanie gier hazardowych w internecie. Nie stawił się na jedną z rozpraw, potem nie odbierał wezwań.

Sąd zdecydował się więc na jego tymczasowe aresztowanie. Po zatrzymaniu spędził za kratkami 16 dni. Tymczasem zgodnie z przepisami sąd natychmiast po zatrzymaniu powinien wyznaczyć termin posiedzenia, na którym zdecydowałby, czy areszt nadal jest potrzebny czy nie.

El Kashif pozwał za to Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. I wygrał. W listopadzie ub.r. trybunał przyznał mu 5 tys. euro zadośćuczynienia. Sędziowie przypomnieli, że pozbawienie wolności, czyli areszt, jest środkiem ostatecznym, gdy nie wystarczą inne, mniej restrykcyjne metody. Co więcej, już po zatrzymaniu el Kashifa sąd powinien podjąć decyzję o jego dalszym losie „niezwłocznie”, nie zaś aż po 16 dniach.

Czytaj całość na: warszawa.gazeta.pl

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D...

12:42
28/04/2014

Tylko czekać, jak Polanda zacznie seryjnie przegrywać w ETPC procesy o prawomocne skazania z art. 107 kks, orzekane na podstawie przepisów ustawy hazardowej nienotyfikowanych, czyli nieskutecznych. Jest to ewidentne skazanie bez obowiązującej podstawy prawnej, czyli sytuacja typowa dla dzikich krajów zarządzanych przez lokalnych kacyków wszechwładnych. Czkawką odbije się nam bzdura ogłoszona przez Sąd Najwyższy, a powielana w sądach powszechnych...
E-PLAY.PL