Electronic Arts i kolejny pozew – poszło o Ultimate Team w FIFA i Madden

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2020

Electronic Arts zostało pozwane w związku z pakietami Ultimate Team w grach FIFA i Madden, które są zaprojektowane tak, aby zachęcały do hazardu.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami prosto z Kalifornii, przeciwko firmie Electronic Arts został wystosowany pozew zbiorowy w sprawie pakietów Ultimate Team w grach z serii FIFA oraz Madden. Dokument został sporządzony w imieniu ponad setki osób, które żądają wszczęcia postępowania, procesu sądowego oraz wypłacenia aż pięciu milionów dolarów odszkodowania.

W imieniu poszkodowanych przemawia Kevin Ramirez – według mężczyzny Electronic Arts bazuje na wywoływaniu nałogowych zachowań, aby wygenerować możliwie jak największe przychody, a pakiety Ultimate Team są projektowane w taki sposób, aby zachęcać graczy do najzwyklejszego w świecie hazardu. Ramirez sam wydał około 600 dolarów na wspomniane loot boxy, które jego zdaniem są zakładem całkowicie losowym.

Czy sprawa się rozwinie? Czy może zostanie potraktowana tak samo, jak w ubiegłym roku przez brytyjską komisję hazardową? Dla przypomnienia: UKGC, czyli wspomniana komisja, uznała, że loot boxy Ultimate Team nie są hazardem – przynajmniej nie w świetle brytyjskiego prawa.

W prawie kalifornijskim różnica jest taka, że za urządzenia hazardowe uznaje się maszyny lub inne systemy, które wymagają opłaty w zamian za szansę wygrania wartościowego przedmiotu. Pozostaje więc pytanie, czy zawodników z paczek FUT można uznać za wartościowe przedmioty. Cóż, czas pokaże, jak (i czy w ogóle) sytuacja się dalej potoczy.

Źródło: gram.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL