Elon Musk przyglądał się zakupowi Manchesteru United, później się wycofał

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2022

Zdeklarowany multimiliarder Elon Musk powiedział we wtorek, że chce kupić Manchester United. Fani angielskiej Premier League (EPL) uznali, że to stosunkowo dobry pomysł. Dopóki założyciele SpaceX i Tesla nie powiedzieli później, że to był tylko żart.

Musk ogłosił swoje oświadczenie na Twitterze, przekazując ponad 103 milionom obserwatorów dobrą wiadomość. Wiadomość szybko stała się globalnym trendem, otrzymując 755 400 polubień, ponad 112 600 retweetów i około 22 000 komentarzy w czasie prasowym.

Reakcja była mieszana, zgodnie z oczekiwaniami wśród spolaryzowanej grupy fanów. Jednak kiedy Musk odrzucił ten pomysł, wszelkie uniesienie przerodziło się w frustrację.

Man U – Off do powolnego startu

Sezon EPL już trwa, a Man U nie jest na dobrej drodze. Drużyna przegrała swój pierwszy mecz z Brighton, po czym przegrała 4:0 z Brentford. W rezultacie, kiedy Musk przyłączył się do jego zakupu, niektórzy fani entuzjastycznie poparli tę wiadomość.

Musk zajęło pięć godzin, zanim dotarła do niego wiadomość, że nie myśli o kupnie drużyny. Dodał swój wątek na Twitterze i wyjaśnił, że to tylko „biegający żart”. Zwrócił jednak uwagę, że gdyby miał kupić drużynę, byłby to Man U. Nazwał go swoją „ulubioną drużyną jako dziecko”.

Man U, który niedawno wybrał Betfred jako swojego oficjalnego partnera w zakładach sportowych, ma obecnie duże talenty w drużynie. Cristiano Ronaldo, Marcus Rashford i inni pojawiają się na boisku. Ale drużyna nadal nie była w stanie wygrać od maja ubiegłego roku. to nie rokuje nic dobrego, choć to jest w końcu Manchester United, a nie jakaś popierdułka.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL