Entain oferuje 341,6 mln USD za przejęcie Enlabs

enlabs

Gigant gier hazardowych Entain (wcześniej znany jako GVC Holdings) zalecił akcjonariuszom zgodę na przejęcie globalnej grupy bukmacherskiej i hazardowej Enlabs AB, która jest silnie obecna w krajach bałtyckich.

Oferta została złożona za pośrednictwem spółki zależnej będącej w całości własnością Entain, Bwin Holdings (Malta), o wartości 341,6 mln USD.

Enlabs działa w krajach bałtyckich i według Entain jest liderem rynku na Łotwie, drugim co do wielkości w Estonii i jednym z pięciu największych operatorów na Litwie. Siedziba firmy znajduje się w Rydze, a biura znajdują się w Tallinie, Wilnie, Mińsku, Malcie, Marbelli i Sztokholmie.

Entain poinformowała: Region bałtycki reprezentuje bardzo atrakcyjny, regulowany lokalnie i szybko rozwijający się rynek gier. Entain obecnie nie prowadzi działalności na tych obszarach geograficznych, a wejście na rynek jest zgodne ze strategią Entain polegającą na koncentracji na rynkach rozwijających się, które są lokalnie regulowane i opodatkowane. Przejęcie Enlabs stanowi synergiczne połączenie z wiodącym operatorem, z wysokimi standardami operacyjnymi i wiodącą na rynku propozycją dla klientów.

Firma z siedzibą na Malcie stwierdziła, że przejęcie umożliwi Enlabs rozwój na istniejących rynkach, a także ekspansję na sąsiednie, w tym Białoruś i Ukrainę.

Przejęcie Enlabs jest zgodne z naszą strategią ekspansji na nowe regulowane rynki międzynarodowe. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami wzrostu, jakie stwarza zarówno na istniejących rynkach, jak i poprzez nowe możliwości rynkowe- powiedział Shay Segev, dyrektor generalny Entain.

Niezależna Komisja Przetargowa Enlabs jednogłośnie postanowiła zalecić akcjonariuszom przyjęcie oferty i uzyskała poparcie głównych interesariuszy, którzy łącznie posiadają 42,2 procent ogólnej liczby akcji Enlabs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *