Entain zapłaci karę w wysokości 20 mln USD i podda się audytowi

Po dochodzeniu przeprowadzonym przez brytyjską Komisję ds. Hazardu, które ujawniło szereg uchybień w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i odpowiedzialności społecznej, grupa zakładów sportowych i gier Entain zapłaci karę finansową w wysokości 17 mln GBP (20,5 mln USD).

Entain zapłaci 14 milionów GBP (16,8 miliona USD) za awarie swojej firmy internetowej LC International Limited, która prowadzi 13 stron internetowych, w tym ladbrokes.com, coral.co.uk i foxybingo.com. Zapłaci również 3 miliony GBP (3,6 miliona USD) za niepowodzenia w swojej operacji Ladbrokes Betting & Gaming Limited, która prowadzi 2746 lokali hazardowych w całej Wielkiej Brytanii.

Andrew Rhodes, dyrektor generalny Komisji ds. Hazardu, powiedział:

„Nasze dochodzenie ujawniło poważne błędy, które doprowadziły do ​​największego do tej pory wyniku egzekwowania przepisów. Były całkowicie niedopuszczalne niepowodzenia w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i bezpieczniejszym hazardom. Po raz drugi ten operator naruszył obowiązujące zasady, aby hazard był bezpieczniejszy i wolny od przestępstw. Powinni mieć świadomość, że będziemy ich bardzo uważnie monitorować, a dalsze poważne naruszenia spowodują odebranie im licencji na prowadzenie działalności. bardzo realna możliwość. Spodziewamy się czegoś lepszego, a konsumenci zasługują na coś lepszego”

Według UKGC firma pozwalała klientom na uprawianie hazardu bez przeprowadzania kontroli odpowiedniego źródła funduszy, a także nie identyfikowała i nie wchodziła w interakcje z klientami narażonymi na ryzyko poniesienia szkody. Firma umożliwiła również klientom podlegającym zapytaniom i ograniczeniom otwieranie wielu kont z innymi markami licencjobiorcy; i nie udało się nadzorować niepowodzenia lokalnego personelu lub kierowników regionalnych we wcześniejszym eskalowaniu potencjalnych problemów z klientami.

Jeśli chodzi o niepowodzenia w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, firma nie przeprowadziła odpowiedniej oceny ryzyka związanego z wykorzystaniem jej działalności internetowej do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Ponadto firma stosowała nieodpowiednie kontrole, co pozwalało na dokonywanie znacznych wydatków na hazard bez wiedzy o sytuacji finansowej klientów.

W rezultacie operator otrzymał formalne ostrzeżenie i zostanie poddany audytowi, aby upewnić się, że skutecznie wdraża swoją politykę, procedury i kontrole w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i odpowiedzialności społecznej. Zostaną również dodane dodatkowe warunki licencji, aby zapewnić, że członek zarządu firmy będzie nadzorował plan ulepszeń.

Andrew Rhodes

W nowym oświadczeniu Entain potwierdził, że zawarł ugodę regulacyjną z Komisją w celu zakończenia sprawy, w tym wspomnianej wyżej grzywny w wysokości 17 mln GBP, która ma zostać skierowana na cele odpowiedzialne społecznie. Firma uznała, że ​​niektóre dotychczasowe systemy i procesy wspierające działalność jej brytyjskiego biznesu w latach 2019 i 2020 nie były zgodne z przepisami. Jednak Entain zauważył, że w oświadczeniu UKGC stwierdzono, że „nie znaleziono żadnych dowodów na wydatki przestępcze w ramach działalności Entain”.

W ramach ugody firma zgodziła się wyznaczyć sponsora Rady, który będzie nadzorował wdrażanie wszelkich dalszych ulepszeń zidentyfikowanych w pierwotnych ocenach zgodności z 2020 r. oraz do przeprowadzenia niezależnego audytu odpowiednich zasad i procedur w przyszłości.

Kwestie poruszone przez Komisję dotyczą okresu od grudnia 2019 r. do października 2020 r., który według firmy „wyprzedza wiele zmian w obszarze bezpieczniejszego hazardu i przeciwdziałania praniu pieniędzy, które wprowadził Entain”, w tym zaawansowaną odpowiedzialność i opiekę wspomaganą sztuczną inteligencją.

Na podstawie Yogonet

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.