Espanyol Barcelona – FC Barcelona. Czas na derby

Już dawno w FC Barcelonie nie patrzono w przyszłość z takim optymizmem jak po wygranym spotkaniu w La Lidze z mistrzem Atletico. W barwach zespołu Xaviego zadebiutowali w poprzednią niedzielę Adama Traore i Pierre-Emerick Aubameyang. Szczególnie pierwszy z wymienionych, który wyszedł w podstawowym składzie, pokazał się z bardzo dobrej strony.

Barcelona wygrała 4:2 i w La Lidze plasuje się na 4. miejscu. Po sezonie pozycja dałaby prawo gry w Lidze Mistrzów. Zresztą europejskich rozgrywkach drużyna Xaviego wciąż występuje. W fazie grupowej elitarnych rozgrywek Barcelona zajęła 3. miejsce i „spadła” do fazy pucharowej Ligi Europy, w której zmierzy się z Napoli. Pierwsze spotkanie już 17 lutego.

Inne problemy ma Espanyol. Po awansie drużyna grała dobrze, regularnie punktowała. Ostatnio jednak coś się zacięło Beniaminek przestał zwyciężać i w La Lidze zaczął przesuwać się w kierunku dolnej części.

Po czterech grach bez wygranej Espanyol w tabeli plasuje się na 13. pozycji, nad strefą spadkową ma dziewięć punktów przewagi. Drużyna z Barcelony miała nadzieje na zawojowanie rozgrywek o Puchar Króla, ale z rozgrywkami pożegnała się w poprzednim tygodniu, dochodząc do ćwierćfinału.

ŁYK STATYSTYKI: Ostatnio niewiele strzelali

Espanyol Barcelonę podejmie po raz pierwszy od stycznia 2020 roku. Po sezonie 2020/21 Espanyol z hukiem spadł z ligi, ale po roku do niej wrócił. W styczniu przed dwoma laty w meczu padł remis 2:2. W dwóch kolejnych, na boisku drużyny Xaviego, zwyciężali gospodarze po 1:0.

Z INNEJ BECZKI: Zastrzyk finansowy dla Barcelony

To może być ważny moment dla FC Barcelony. Mający dość duże problemy ekonomiczne klub znalazł sponsora, która w najbliższych sezonach przekaże mu spore środki. Spotify, czyli światowy gigant muzyki i streamingu rocznie ma wspierać Barcelonę kwotą 90 mln euro.

ZAKŁADY, którymi warto się zainteresować:

🔥 FC Barcelona wygra mecz (1,80)

🔥 W meczu padną 1-2 gole (2,35)

TO WARTO WIEDZIEĆ, obstawiając ten mecz:

⚽ Espanyol nie wygrał od pięciu spotkań.

⚽ FC Barcelona jest niepokonana w La Lidze od siedmiu kolejek.

⚽ Espanyol w sezonie odniósł siedem zwycięstw, z czego sześć na własnym stadionie.

⚽ FC Barcelona wygrała dwa ostatnie mecze ligowe.

Gdzie obstawiać ten mecz, najlepiej TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.