ESSA: Tenis z największą liczbą podejrzanych zakładów

tenis

Raport European Sport Security Association za rok 2016 diagnozuje tenis ziemny jako dyscyplinę z największą liczbą podejrzanych zakładów bukmacherskich.

Według twórców zestawienia w minionych dwunastu miesiącach 103-krotnie pojawiły się zastrzeżenia dotyczące potencjalnej możliwości ustawienia spotkania.

Drugie miejsce wśród podejrzanych dyscyplin zajęła piłka nożna z 16 alertami. W zestawieniu znalazły się jeszcze m.in. przypadki z siatkówki, tenisa stołowego, snookera, koszykówki i piłki ręcznej. Zdecydowanie najwięcej podejrzanych spotkań rozegrano na terenie Europy (aż 71 przypadków). Na tej liście prowadzi Grecja z jedenastoma meczami oraz Rosja z liczbą dziewięciu. Co ciekawe w zestawieniu znalazła się również Polska, na której terenie według ESSA rozegrano jedno spotkanie tenisowe, które mogło zostać ustawione.

W czwartym kwartale ubiegłego roku zanotowano 41 przypadków, podczas których zareagował system ostrzegania European Sport Security Association. Aż 29 z nich dotyczyło tenisa ziemnego. Taką samą liczbę podejrzanych spotkań ESSA wykryła w drugim kwartale 2016 roku. „Najczystszym” okazały się pierwsze trzy miesiące ubiegłego roku (zaledwie 11 przypadków).

Więcej czytaj na: e-playbet.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.