Estonia zatwierdza przejęcie firmy Global Gaming przez Enlabs

Global Gaming

Szwedzki Enlabs otrzymał zgodę Estońskiego Urzędu ds. Konkurencji (ECA) na przejęcie Global Gaming.

Jedynym warunkiem operatora Optibet w jego przejęciu było uzyskanie zgody od organów regulacyjnych, w tym organów nadzorujących konkurencję. Zgoda ECA oznacza, że może teraz kupić wszystkie pozostałe udziały w spółce Global Gaming, która prowadzi Ninja Casino.

Enlabs posiada już blisko 67 procent akcji Global Gaming. W zeszłym miesiącu złożył niezbywalną ofertę zapłaty do 150 mln SEK za pozostałe 13,6 mln akcji i wyemitowania do 4,9 mln akcji Enlabs. Oferta została wyceniona na 450 mln SEK (43,2 mln EUR).

Akcjonariusze Global Gaming mają czas do 2 listopada na podjęcie decyzji o przyjęciu oferty. Mogą sprzedać swoje akcje po 11 SEK za sztukę lub wymienić je na 0,36 akcji Enlabs. Niezależna komisja powołana do przeglądu oferty zarekomendowała akcjonariuszom jej przyjęcie, określając ofertę jako umiarkowaną, ale dobrze strategicznie dopasowaną do biznesu. Zauważyła, że przejęcie pozwoliłoby Global Gaming na rozszerzenie działalności na głównych rynkach Enlabs i vice versa, a także wejście na rynek nowo regulowanej Ukrainy.

Enlabs usunie Global Gaming z Nasdaq First North Exchange, jeśli zdobędzie ponad 90 procent udziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *