Eurojackpot – wyniki losowania z 5 lutego

loteria

W piątek 5 lutego w losowaniu loterii Eurojackpot padła wygrana pierwszego stopnia. Gdzie został zakupiony kupon? Jakie zwycięstwa odnotowano w Polsce?

Liczby wylosowane w piątek 5 lutego w Eurojackpot to: 2, 3, 16, 33, 46 oraz 2 i 10. Najwyższymi wygranymi w Polsce były dwie czwartego stopnia, czyli po blisko 228 tysięcy złotych każda. Prawie 18 tysięcy osób w naszym kraju zanotowało wygrane po 38,30 złotych. Główna wygrana padła w Danii. To – przypomnijmy – aż 11 mln euro! W kolejnym losowaniu, 12 lutego do wygrania będzie 45 mln złotych.

Jak grać w Eurojackpot?

Losy można kupować w tych samych placówkach, które dystrybuują losy gier Lotto. Zasady gry są bardzo proste: Typujemy 5 liczb z 50 oraz 2 liczby z 10. Skreślamy swoje liczby na blankiecie lub gramy na chybił trafił. Dopiero łączne spełnienie tych warunków oznacza wygraną pierwszego stopnia. Są też stopnie pośrednie. Jeśli uda się trafić pięć na pięć liczb w pierwszej puli i tylko jedną z dwóch liczb w drugiej – można liczyć na średnią wypłatę rzędu 700 tys. euro. Jeśli trafimy tylko pięć liczb z pierwszej puli, a z drugiej żadnej – przeciętna wypłata wyniesie 120 tys. euro.

Możliwa jest gra tylko na jedno najbliższe losowanie. W Eurojackpot występuje 12 stopni wygranych. Te równe lub wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro (na życzenie gracza w złotówkach), a pozostałe w złotówkach. Warto podkreślić, że wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany złotówek na euro.

Zródło: msn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *