FIAU na Malcie publikuje „Zestawienie informacji wywiadowczych” STRs

Jednostka analizy wywiadu finansowego (FIAU) na Malcie opublikowała „zestawienie informacji wywiadowczych”, które zawierają przegląd „raportów o podejrzanych transakcjach” (STRs) złożonych przez licencjobiorców Malta Gaming Authority (MGA) w 2019 roku.

FIAU zgłosiło łącznie 1445 STR od 210 licencjonowanych operatorów MGA w 2019 r., kontynuując wzrost o 100% w podejrzanych transakcjach zarejestrowanych przez jej „system monitorowania CASPAR” rok do roku.

Podział wyników wykazał 32% (457 przypadków) wszystkich STR przesłanych przez trzy firmy i dalsze 35% (498 przypadków) zarejestrowanych przez kolejnych pięciu licencjonowanych operatorów, przy czym 72 organizacje przedstawiły pozostałe 33% (około 486) STR. .

FIAU zgłosiła 741 przypadków STR związanych z hazardem online w 2020 r., w ramach których jednostka kontrolna nadal poszerza możliwości monitorowania swojego systemu CASPAR.

W swoim arkuszu informacyjnym FIAU wyszczególniło następująco:

„W większości przypadków FIAU uważa, że ​​bardziej stosowne jest wysłanie spontanicznego raportu wywiadowczego do zagranicznych jednostek analityki finansowej niż wszczęcie dochodzenia na Malcie na podstawie STR otrzymanych od podmiotów prowadzących gry na odległość. Chociaż FIAU nie otwiera własnej dogłębnej analizy w tych przypadkach, większość z nich prowadzi do dalszego rozpowszechnienia wśród swoich zagranicznych odpowiedników. W rezultacie informacje otrzymane za pośrednictwem tych zgłoszeń stanowiły 35 procent wszystkich spontanicznych raportów wywiadowczych udostępnionych zagranicznym jednostkom analityki finansowej w 2019 r. ”

– stwierdzono w raporcie wywiadowczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *