Filipiny zarządzają aresztowanie Kazuo Okady

Sąd filipiński nakazał aresztowanie pachinko-miliardera wkrótce po tym, jak DOJ zalecił wniesienie oskarżenia przeciwko niemu.

Japoński biznesmen Kazuo Okada wydaje się mieć kłopoty na Filipinach po tym, jak miejscowy sąd nakazał jego aresztowanie. Wydanie nakazu aresztowania zostało wydane kilka dni po tym, jak Departament Sprawiedliwości zalecił wniesienie oskarżenia przeciwko pachinko-miliarderowi pod koniec grudnia, wiążąc je z różnymi zarzutami dotyczącymi dokonywania oszustwa.

Nakaz, by dostarczyć pana Okadę przed sąd, pochodził z biura sędziego Rolando How z Regionalnego Sądu Trialowego w Parañaque, oddziału 257, który wydał ten nakaz w zeszły piątek.

Nakaz aresztowania został opublikowany w niedzielę i obejmuje kaucję w wysokości 5,9 tyś. € za wszystkie trzy zarzuty oszustwa po otrzymaniu „przez pomyłkę lub oszustwo” 2,76 mln EUR wynagrodzenia i prowizji za konsultacje, podczas gdy Kazuo Okada był dyrektorem zarządzającym w kasynie Manila Tiger Resort.

W odpowiedzi na rezolucję DOJ, adwokat pana Okady, Rean Balisi, złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie jego stanowiska przez departament sprawiedliwości. Japoński biznesmen, który opuścił spółkę dominującą Tiger Resort Universal Entertainment Corp po tym, jak zarząd oskarżył go o przywłaszczenie 17,6 miliona euro, odniósł się do tej sprawy jako sprawy wewnętrznej spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *