Firma Apollo inwestuje 500 mln euro w spółkę Sazka

loteria

Firma Apollo Global Management osiągnęła porozumienie o zainwestowaniu 500 mln euro w europejskiego giganta loteryjnego Sazka Group i KKCG, organ inwestycyjny grupy. Apollo Global Management zapewni środki na nowe przejęcia.

Pod warunkiem uzyskania zgody organu regulacyjnego, Apollo Global zainwestuje fundusze w nową spółkę zależną należącą w całości do KKCG, Sazka Entertainment AG, która będzie właścicielem Sazka Group. Umowa ma zostać sfinalizowana w przyszłym roku.

Sazka poinformowała, że fundusze zostaną wykorzystane na nowe przejęcia w Europie i Ameryce Północnej, szczególnie w loteriach.

Nasza firma wkracza w nową erę, a to inwestycyjne i strategiczne partnerstwo będzie wspierać nasze długoterminowe plany ekspansji. We współpracy z silnym amerykańskim inwestorem, Sazka Group ma dobrą pozycję do ekspansji w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych potencjalnych regionach, nadal koncentrując się na loteriach i uzupełniających się branżach gier. Jestem przekonany, że branża gier jest jednym z najbardziej obiecujących sektorów na przyszłość, a Grupa Sazka aspiruje do roli globalnego gracza w tej dziedzinie – powiedział prezes Grupy Sazka, Karel Komárek.

Apollo wyraził również zainteresowanie przejęciem europejskiego biznesu brytyjskiego bukmachera William Hill po tym, jak jego propozycja przejęcia została odrzucona na korzyść Caesars Entertainment. Tymczasem Sazka ściga się o kolejną licencję na prowadzenie brytyjskiej loterii narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *