FUNDACJA DLA TRANSPLANTACJI

Fundacja DLA TRANSPLANTACJI ma na celu uświadamiać, uwrażliwiać, a przede wszystkim apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów.

Transplantacja czyli przeszczepianie narządów to dar życia. Największy dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Często jedyny ratunek i szansa powrotu do zdrowia. Zwykle towarzyszą temu lęk, wątpliwości, obawa. Ale też satysfakcja dzielenia się najcenniejszym – sobą. I to zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Czy wiemy na ten temat wystarczająco dużo?

Chcemy stworzyć długofalowy program edukacyjno-promocyjny, wspomagany przez media i autorytety, który przyczyniłby się do zmiany sposobu myślenia i wizerunku transplantologii narządowej. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej chorych oczekujących na przeszczep, zarówno od żywych dawców, jak i od zmarłych, mogło go otrzymać.

Pragniemy dotrzeć do jak najszerszych kręgów z rzetelną, medyczną informacją i zaproponować merytoryczną, choć z pewnością również emocjonalną dyskusję na ten ważny i trudny temat. Jesteśmy przekonani, że pomogą nam w tym programy popularno-naukowe, publicystyczne, rozrywkowe.

Dr Zygmunt Kaliciński – fundator i założyciel

Szczególną rolę przypisujemy mediom, które przyczyniają się do zmiany sposobu myślenia o przeszczepach jako metodzie szlachetnej, ostatniej szansie ratowania życia. Właśnie dzięki mediom i nagłaśnianiu problemu w kilku ostatnich latach w Polsce zwiększyła się liczba zarejestrowanych dawców szpiku z trzydziestu do siedmiuset tysięcy.

Przyłączcie się do nas, jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia!

naglowek

Zespół Rockowy – HLA

Zespół rockowo-popowy HLA złożony z lekarzy i muzyków gra koncert dla Transplantacji. Szerzy idee transplantacji poprzez swoją muzykę.
Polskie Radio włączyło promowanie idei transplantacji w dwa koncerty Lata z radiem, gdzie wystąpi HLA ze swoim programem promocji transplantacji. Polskie Radio wyemituje również cały cykl audycji – ” Rozmowy o transplantacji”.

Fundacja dla Transplantacji tytularnym współorganizatorem Festiwalu Naturalnie Mazury Music & More Węgorzewo 2016 8-9 lipca

ROKOWISKO – Festiwal Naturalnie Mazury Music & More Węgorzewo 2016 8-9 lipca
Miło nam jest zakomunikować, że zostaliśmy tytularnym współorganizatorem festiwalu
Jako fundacja DLA TRANSPLANTACJI, będziemy propagować nasze idee w rytmie .dobrej rockowej muzyki,Podczas festiwalu zagra znajomy wszystkim naszym sympatykom zespól HLA, musicie być tam razem z nami. ZAPRASZAMY
Więcej informacji o rockowisku znajdziecie na stronie…
http://www.naturalniemazury.com/ oraz https://www.facebook.com/naturalniemazury/?fref=ts

List otwarty…
Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi kultury, sztuki i nauki o przyłączenie się do szerzenia idei transplantacji. Chcemy z Waszą pomocą zmienić świat Polaków na lepszy, bardziej przyjazny. Jutro Ty możesz być uratowany lub uratujesz kogoś. Co roku umierają tysiące ludzi, często bardzo młodych tylko dlatego, że nie poinformowaliśmy swoich bliskich, iż po swojej śmierci chcielibyśmy oddać narządy dla ratowania innych.
Naszym celem jest, żeby każdy Polak, któremu względy religijne lub światopoglądowe nie zabraniają dzielić się swoimi narządami po śmierci, poinformował najbliższych o swojej woli „dzielenia się życiem”.
Hasło naszej akcji to „Zostaw serce na ziemi”, aby zwykli ludzie z pomocą lekarzy mogli stać się bohaterami ratując innych ludzi.
dr n. med. Zygmunt Kaliciński
Prezes Fundacja dla Transplantacji

Naszym celem jest: PROMOCJA TRANSPLANTACJI JAKO PROMOCJA RATOWANIA ŻYCIA.

Fundacja dla Transplantacji
ul. J. Szymańskiego 18
04-258 Warszawa

KRS 0000599262
NIP 9522142962

Bank Śląski Katowice 04-086 Katowice ul. Sokalska 34

Nr. konta: 47 1050 1012 1000 0090 3084 0699


HLA4transplant – zawodowy zespół rockowy promujący transplantację narządów jako swoją misję dodaną do muzykowania.

HLA4transplant – zawodowy  zespół rockowy  promujący transplantację narządów jako swoją misję dodaną do muzykowania.

HLA to nazwa kodu genetycznego, którym się różnimy. W transplantacji ten kod jest mega ważny.

Zespół HLA na scenie Top Łódż Festiwal promuje idee transplantacji. Jeśli popierasz transplantację to poinformuj o tym swoich bliskich i weź udział w akcji społecznej: #ZostawiamSerceNaZiemi

Info o akcji na stronie FB: Fundacja dla transplantacji

Więcej o zasadach działania Fundacji; promującej jej zespołu HLA prowadzonego przez założyciela – Dr Zygmunta Kalicińskiego oraz celach jakie Fundacja ma przed sobą, można dowiedzieć się TUTAJ

naglowek

E-PLAY.PL