Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalny salon gier w Głubczycach

nielegalny salon gier

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2017

Funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do nielegalnego salonu gier w Głubczycach i zajęli 5 automatów, gotówkę pochodzącą z nielegalnych transakcji hazardowych oraz urządzenie rejestrujące obraz z kamer monitoringu.

Akcja miała miejsce 23 czerwca 2017 r. w godzinach wieczornych. Lokal, w którym organizowano nielegalne gry na automatach był od pewnego czasu monitorowany przez funkcjonariuszy. Organizatorzy procederu wyposażyli salon w system monitoringu zewnętrznego, wpuszczając do środka tylko osoby znane personelowi, stąd przeprowadzenie kontroli było utrudnione. Po kilku nieskutecznych wezwaniach do otwarcia lokalu mundurowi podjęli decyzję o siłowym otworzeniu drzwi. W salonie zastano cztery osoby: trzech graczy i jedną osobę z obsługi.

Ponieważ wewnątrz znajdowały się dwa zamknięte pomieszczenia, do których mundurowi nie otrzymali kluczy, wezwano do pomocy funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy dokonali ich otwarcia. Tam znaleziono cztery małe sejfy zamykane szyfrowo zawierające gotówkę w łącznej kwocie 8 000 zł oraz klucze i piloty do obsługi kontrolowanych automatów. Dzięki ich znalezieniu możliwe było przeprowadzenie eksperymentów na tych urządzeniach, które potwierdziły, że na automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym. Działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.

W toku podjętych czynności prócz automatów zabezpieczono także urządzenie rejestrujące obraz z kamer monitoringu oraz środki finansowe w gotówce pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych w wysokości 11 650 zł.

Źródło: Urząd Celno-Skarbowy w Opolu

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL