Funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili nielegalny salon

Ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2022

Funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili nielegalny salon z automatami do gier hazardowych. W kontrolowanym lokalu pies służbowy Hunter wyczuł zapach narkotyków.

18 stycznia funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali nielegalny salon gier w powiecie prudnickim. We wspólnych działaniach uczestniczyli funkcjonariusze KPP w Prudniku. W kontrolowanym lokalu przebywały osoby, których przesłuchano w charakterze świadków. Na miejscu ujawniono 5 automatów do gier hazardowych, w których znaleziono gotówkę w łącznej kwocie 915 zł. Przeprowadzono eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter urządzeń.

Następnie funkcjonariusze opolskiej KAS przeszukali lokal przy wsparciu psa służbowego – Huntera i znaleźli narkotyki owinięte w folię aluminiową. Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawie postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Dodatkowo za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję.

Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry jest dostępna na stronie podatki.gov.pl.

Źródło: KAS Opole

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL