Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier

KPP w Bolesławcu

Kolejne zabezpieczenia maszyn do gier w wyniku współpracy bolesławieckich policjantów i funkcjonariuszy kontroli Celno-Skarbowego ze Zgorzelca.

Policjanci z Bolesławca w ramach walki z nielegalnym hazardem po raz kolejny podjęli współpracę z funkcjonariuszami Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca i dokonali kontroli miejsca w celu likwidacji salonu gier.

W pomieszczeniu, do którego weszły służby, znajdowały się 3 automaty do gier liczbowych. Wartość zabezpieczonego mienia to ponad 35 tys. złotych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym w celach komercyjnych, co wymaga koncesji do prowadzenia kasyna. Funkcjonariusze kontroli skarbowej będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za nielegalne urządzanie i prowadzenie hazardu grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *