Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier

automaty do gier

Bolesławieccy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca doprowadzili do zamknięcia jednego z salonów gier. Mundurowi zabezpieczyli 4 nielegalne maszyny o wartości blisko 50 tys. złotych.

Bolesławieccy policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili kolejne działania, których celem było zwalczanie nielegalnego hazardu.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili miejsce gdzie może działać salon gier. Po wejściu do lokalu służby zabezpieczyły 4 automaty do gier o wartości prawie 50 tysięcy złotych.

Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

1 komentarz w “Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier

  1. Przed legislatorami niedługo pojawi się bardzo ciekawy problem. Czytałem ostatnio prace naukową o nowych odkryciach w sferze natury matematycznej losowości. Podano tam sposoby na stworzenie przewidywalnych ciągów liczbowych dla organizatora, ale jednocześnie zupełnie nieprzewidywalnych dla gracza (więc nie ma groźby oszukania automatu). Są to tak zwane uniform functions, ale nie tylko. Z punktu widzenia prawnego gra oparta na tych liczbach nie jest losowa, bo ciąg liczb jest odgórnie zapewniony algorytmem deterministycznym. Jeśli gra nie jest losowa to jest wtedy legalna? Jak zmieni się prawo, czy doda się w nim efekt psychologiczny na graczu (gracz nie potrafi przewidzieć wyniku)? Jeśli tak jak to będzie technicznie badane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *