Funkcjonariusze zabezpieczyli automaty warte prawie 50 tysięcy złotych

KWP w Lublinie

Cztery automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli wczoraj policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie. Szacowana wartość zabezpieczonych urządzeń to blisko 50 tysięcy złotych.

Przedwczoraj operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie weszli do lokalu mieszczącego się w Lublinie przy ulicy 1 Maja. Z ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Szacowana wartość zabezpieczonych urządzeń to około 50 tysięcy złotych. Dodatkowo podczas czynności na poczet przyszłej kary mundurowi zabezpieczyli ponad 5 tysięcy złotych. Teraz funkcjonariusze sprawdzą kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

1 komentarz w “Funkcjonariusze zabezpieczyli automaty warte prawie 50 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *