Gambling Commission zmieni wymagania licencyjne

Gambling Commission

Gambling Commission (UKGC) potwierdziła, że od 31 października wprowadzi zmiany do Warunków Licencji i Kodeksów Postępowania (LCCP).

Ogłosiła 22 zmiany mające na celu usprawnienie i efektywność wymagań dotyczących danych, twierdząc, że zmiany te zmniejszą obciążenia regulacyjne.

Obejmują one wprowadzenie warunku licencji 15.1.3 dotyczącego zgłaszania systematycznego lub zorganizowanego pożyczania pieniędzy oraz warunku 15.2.3, wymagającego od licencjobiorców zgłaszania „wszelkich faktycznych lub potencjalnych naruszeń przez licencjobiorcę przepisów dotyczących prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i transferu środków (informacje o graczach) 2017. ”

Regulator otrzymał 70 odpowiedzi na 12-tygodniowe konsultacje dotyczące wprowadzenia zmian.

Sarah Gardner, dyrektor wykonawczy Gambling Commission, powiedziała: Bardzo ważne jest, aby konsumenci mieli dostęp do informacji, które pomogą im w podejmowaniu w pełni świadomych decyzji dotyczących udziału w loteriach. Dzięki tym zmianom konsumenci będą mieli dostęp do tych informacji oraz do kluczowych obszarów, które według nich i innych interesariuszy były dla nich ważne.

Komisja potwierdziła również szereg zmian w zasadach dotyczących społeczeństwa i lokalnych loterii, których celem jest zapewnienie większej przejrzystości wydatków na loterie przy jednoczesnym zwiększeniu limitów wygranych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *