Game over

Policjanci z wydziałów zwalczających przestępczość gospodarczą i narkotykową kieleckiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dotarli do jednego z lokali w centrum miasta.

Stróże prawa zabezpieczyli w nim 3 automaty do gier, które wykorzystywane były nielegalnie. Oprócz nielegalnych urządzeń do gier hazardowych w ręce policjantów wpadł 41 – latek, który był poszukiwany.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zajmują się na co dzień m.in. likwidowaniem procederów, które narażają Skarb Państwa. W tym zakresie ściśle współpracują z inspektorami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Mundurowi ostatnimi czasy natrafili na informację o małym „kasynie”, mieszczącym się na terenie Kielc.

Policjanci z wydziałów zwalczających przestępczość gospodarczą i narkotykową wraz z celnikami postanowili sprawdzić, czy punkt działa legalnie. Przewidywania szybko się potwierdziły, bowiem znajdujące się w lokalu 3 automaty, wykorzystywane były niezgodnie z przepisami.

W nielegalnym kasynie tego dnia przebywał 41 – letni mieszkaniec podkieleckiej gminy, który okazał się być osoba poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kielcach celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego, którzy będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowym i nie opłacanie z tego tytułu podatków grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna do 100 000 złotych za każde urządzenie.

Źródło KMP w Kielcach

O Autorze

1 thought on “Game over

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.