Gazem w funkcjonariuszy. Nielegalny salon gier jak twierdza

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w Braniewie. Funkcjonariusze służb skarbowych i granicznych podczas kontroli nielegalnego salonu gier zostali uwięzieni w środku.

W pomieszczeniu zaczął rozprzestrzeniać się gaz. Dzięki pomocy pozostałych funkcjonariuszy wszystko skończyło się dobrze.  To miała być rutynowa akcja. W Braniewie strażnicy graniczni i funkcjonariusze administracji skarbowej chcieli skontrolować lokal z automatami do gier. Lokal, który był zabezpieczony jak twierdza.

Funkcjonariusze znaleźli się w środku i wtedy rozległ się dźwięk syren alarmowych. Z zamontowanego na ścianie zbiornika zaczął wydobywać się gaz pieprzowy. Interweniowali funkcjonariusze zabezpieczający akcję od zewnątrz. Wyłamano drzwi. W wyniku działania gazu został poszkodowany jeden z funkcjonariuszy administracji skarbowej.

Walka z hazardem angażuje wielu funkcjonariuszy służb i bywa dla nich niebezpieczna. Do groźnego zdarzenia podczas kontroli punktu z automatami doszło przed kilkoma miesiącami w Elblągu.

W walce z nielegalnym hazardem pomagają narzędzia prawne. Przede wszystkim ustawa sprzed dwóch lat, która ściśle uregulowała zasady działania branży. Problem nie zniknie z dnia na dzień. Eksperci bezustannie przestrzegają przed hazardem, bo stanowi on ogromne zagrożenie, z czego gracze, którzy wpadli w wir uzależnienia często nie zdają sobie sprawy. Straty finansowe to tylko wierzchołek góry lodowej.

Za udział w nielegalnej grze hazardowej grożą wysokie grzywny. W skrajnych przypadkach kara może sięgnąć nawet 3 milionów złotych.

2 komentarze(y) w “Gazem w funkcjonariuszy. Nielegalny salon gier jak twierdza

  1. To nie były ponoć automaty tylko bitomaty czyli urządzenia do obracania kryptowalutami ale te matoły niedługo będą kontrolować zwykłe bankomaty w bankach i lodówki z piwem w monopolowych jak tak dalej pójdzie. Proponuje się szkolić a nie okradać stare skrzynki na magazynach celnych 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *