Gazeta.pl: „Totalizator Sportowy pozwany na dziesiątki milionów złotych”

Artykuły Najczęściej czytane
Wiktor Czerwiński 19:33 04/03/2025

Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2025

Jak informuje na swoim portalu Gazeta.pl Totalizator Sportowy został pozwany na dziesiątki milionów złotych. Z opublikowanego dzisiaj artykułu, autorstwa Marcina Kozłowskiego, dowiadujemy się, że kanadyjska firma Axes Network Solutions domaga się 21,5 mln złotych.

Sprawa ma dotyczyć systemu teleinformatycznego rejestrującego i archiwizującego dane z automatów znajdujących się w Salonach Gier na Automatach prowadzonych przez Totalizator Sportowy. Umowa pomiędzy spółkami została zawarta jeszcze w 2019 roku na okres czterech lat. Jak udało się ustalić dziennikarzom Gazeta.pl, jeszcze przed zakończeniem umowy, w 2022 roku, Axes Network pozwała Totalizator Sportowy, przed Sądem Okręgowym w Warszawie, na kwotę 21 688 342,60 zł.

Totalizator Sportowy poinformował portal Gazeta.pl, iż kanadyjska firma miała wskazywać, że „poniosła szkody i utraciła możliwe korzyści”, argumentując iż m.in. była gotowa włączyć do systemu teleinformatycznego większą liczbę terminali, aniżeli zamówioną przez Totalizator Sportowy.” Ponadto wskazała też na „nabycie i utrzymywanie zapasu urządzeń oraz zapasu komponentów do nich, umożliwiających dokonywanie szybkich napraw w razie awarii, w liczbie adekwatnej do liczby terminali, których odbioru oczekiwała od Totalizatora Sportowego.”

Z informacji przekazanych dla Gazeta.pl przez TS roszczenia te jednak nie wynikają z warunków umowy podpisanej między stronami, gdyż te były przez TS „regulowane terminowo.” Z umowy między podmiotami nie wynika też aby Totalizator Sportowy był zobowiązany do zapłaty wyższego wynagrodzenia, czy też do zapłaty za gotowość do dostarczenia modułów zamiennych do napraw elementów systemu teleinformatycznego.  W tej sytuacji Totalizator Sportowy nie uznaje roszczenia Axes Network Solutions, uważając je za oczywiście „bezzasadne.”

Kanadyjska firma Axes Network Solutions odmówiła komentarza dziennikarzom portalu Gazeta.pl. Także Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił portalowi dostępu do akt, zasłaniając się „ryzykiem ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, stron i ich interesu.” Ostatnia rozprawa odbyła się w październiku, zaś terminu kolejnej jeszcze nie ustalono.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nick

11:40
06/03/2025

Brawo , tak się kończy zabawa amatorów w automaty . Co państwowe to niczyje . Zapewne dojdzie do ugody stron za jedyna 10.000.000. PLN i nikt nie odpowie z TS . Na rynku krajowym można dogadać sprawę systemu z producentami i dostawcami i to Polskimi. Na szybko policzyłem , że jest ich nie mniej, jak 5 - ciu a i cena byłaby zacna . No ale , no ale amatorzy w akcji . Co z ceną za automaty Mercury , tu dopiero lody kręcili , etc.
E-PLAY.PL