Gazeta Prawna o wyrokach NSA

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2013

Gazeta Prawna: W ciągu dwóch dni NSA uchylił ponad 20 korzystnych dla Służby Celnej orzeczeń dotyczących automatów do gier. Ułatwi to ich właścicielom uzyskanie odszkodowań od Skarbu Państwa, a fiskusowi poważnie utrudni walkę z hazardem.


Nad uchwaloną 19 listopada 2009 r. ustawą o grach hazardowych (Dz.U. nr 201, poz. 1540 z późn. zm.) zbierają się kolejne chmury. Oprócz niekorzystnego dla Polski zeszłorocznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz toczącego się postępowania przed Komisją Europejską fiskus musi brać pod uwagę tworzącą się linię orzeczniczą w NSA, który masowo uchyla decyzje celników walczących z jednorękimi bandytami.

A wszystko przez to, że przed wprowadzeniem bardzo restrykcyjnych przepisów dotyczących automatów do gier Polska nie notyfikowała ich (nie przedstawiła projektu z uzasadnieniem) w Komisji Europejskiej. Państwa mają taki obowiązek, gdy nowe regulacje mogą ograniczać swobodę działalności gospodarczej.

– Nieprzekazanie projektu Komisji jest poważnym naruszeniem prawa unijnego, powodującym bezskuteczność takich przepisów prawa krajowego. Oznacza to, że nie mogą być one podstawą do żadnych decyzji organów i instytucji lub wyroków sądowych. Tak jakby były nieważne od samego początku. Nie powinny być stosowane – tłumaczy prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

czytaj dalej na gazetaprawna.pl

O Autorze

20 odpowiedzi do “Gazeta Prawna o wyrokach NSA

  1. Śmiać mi sie na prawdę chce z was Panowie , najlepiej wescie na plecy wszystko co macie lacznie z laptopami , komputerami ( na nich tez mozna grać na forexe w tym na Csani) i zaniescie to wszystko prosto do urzędów celnych i z płaczem w oczach oddajcie bo to nie jest legalne! Żałosne to jest ! Na dzień dzisiejszy gra na giełdzie w opcjach krótkich czy długich w jakikolwiek sposób nie byłaby wizualizowana nie podlega pod ustawę hazardowa a tym samym to nie urzędy celne powinny sie tym zajmować , jeśli już to KNF . To ze uc sie tym zajmuje w większości przypadków jest sprawa frajerskiej konkurencji czyli waszych kolezkow

  2. jasnowidz ty lepiej zmień wróżkę bo ta cię okłamuje .
    Manolo nie interesuje mnie na czym ty operujesz acz kol wiek wygląda że na (GIEŁDZIE) , jeżeli była by taka możliwość to zamieścił bym tutaj skany protokołów i pokwitowania zatrzymania rzeczy wystawione przez UC przy zatrzymaniu MT-K. W takiej sytuacji albo udajesz GŁUPIEGO albo sam wiesz co ??? . Istnieje jeszcze jedna możliwość że walisz ściemę na punktach że ten MT-Kiosk to po prostu super legal i na takie niewygodne info reagujesz wyparciem że czegoś takiego to nie ma ale , któregoś dnia zabiorą i z twoich punktów i co wtedy powiesz .

  3. Prorok o czym ty opowiadasz, nikt nic nie zabiera a nawet jak zaczną to niski też zabierali.
    Finał zawsze taki sam Państwo za to zapłać.

  4. Manolo proszę powiedz dlaczego w takim razie UC bynajmniej na Śląsku i Mazowieckim na potęgę zaczęły zabierać MT-Kioski.

  5. Do 666
    Zmień prawnika, a po za tym już urzędy celne badały to pod względem ile ma się wizualizacja do wykresu i stwierdzili że jest ok.
    Ale pseudo inteligenci co drugi z prawnikiem wiedzą lepiej.
    Napiszcie pseudo fachowcy ile jest w kraju prawników którzy znają się na hazardzie.

  6. zgadzam się z Prorokiem – gra na giełdzie nie podlega pod ustawę hazardową. Ale kioski z pseudo grą na giełdzie już podlegają. Mamy wisienki, siódemki itp. Papiery które przeglądałem nic nie mówiły o zgodzie na takie urządzenia, były to tylko odpowiedzi na zadawane pytania. Powiedzcie coś o zgodzie KNF-u na prowadzenie takiej działalności na terenie RP. Wiem że to co na monitorze to tylko wizualizacja 🙂 wykresów giełdy tylko czy aby na pewno te wykresy zgadzają się z rzeczywistymi notowaniami bo ja odniosłem inne wrażenie. Stańcie koło 2 takich samych urządzeń i uderzajcie w przycisk w tym samym momencie – mi się wykresy i wyniki nie zgadzały. Mi mój prawnik stanowczo odradził ten biznes.

  7. ewer obecna ustawa hazardowa wdrażana była w dwóch częściach czy też można to nazwać w dwóch etapach, pierwsza część ustawy nie była poddana procesowi notyfikacji ale druga była i tę notyfikację otrzymała . Notyfikowana druga część ustawy dotyczy właśnie zakazu hazardu w internecie mówiąc w skrócie i dla tego odradzam operowania na szafkach, które wymagają podłączenia do internetu i to bez różnicy czy to nazywa się giełda czy zwykły terminal wszystko można bez problemu sklasyfikować jako nielegalny hazard w internecie i tyle .

  8. prorok możesz to bardziej rozwinąć i jaka jest podstawa prawna i dlaczego nir internetowe a zwykle tzn. to co kiedyś?

  9. Michal możesz wstawiać co tylko chcesz oprócz sprzętów , Które wymagają podłączenia do internetu .

  10. czyli co mozna wstawiac juz te automaty czy nie?
    u mnie na osiedlu widze ze sie jakies pojawily
    ciekawe czy to calkiem na lewo, czy na zasadzie
    ze zadna ustawa nie obowiazuje wiec mozna co sie chce,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL