Gazeta Prawna o wyrokach NSA

Automaty
Marek 01/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2013

Gazeta Prawna: W ciągu dwóch dni NSA uchylił ponad 20 korzystnych dla Służby Celnej orzeczeń dotyczących automatów do gier. Ułatwi to ich właścicielom uzyskanie odszkodowań od Skarbu Państwa, a fiskusowi poważnie utrudni walkę z hazardem.


Nad uchwaloną 19 listopada 2009 r. ustawą o grach hazardowych (Dz.U. nr 201, poz. 1540 z późn. zm.) zbierają się kolejne chmury. Oprócz niekorzystnego dla Polski zeszłorocznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz toczącego się postępowania przed Komisją Europejską fiskus musi brać pod uwagę tworzącą się linię orzeczniczą w NSA, który masowo uchyla decyzje celników walczących z jednorękimi bandytami.

A wszystko przez to, że przed wprowadzeniem bardzo restrykcyjnych przepisów dotyczących automatów do gier Polska nie notyfikowała ich (nie przedstawiła projektu z uzasadnieniem) w Komisji Europejskiej. Państwa mają taki obowiązek, gdy nowe regulacje mogą ograniczać swobodę działalności gospodarczej.

– Nieprzekazanie projektu Komisji jest poważnym naruszeniem prawa unijnego, powodującym bezskuteczność takich przepisów prawa krajowego. Oznacza to, że nie mogą być one podstawą do żadnych decyzji organów i instytucji lub wyroków sądowych. Tak jakby były nieważne od samego początku. Nie powinny być stosowane – tłumaczy prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

czytaj dalej na gazetaprawna.pl

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michal

06/03/2013

czyli co mozna wstawiac juz te automaty czy nie? u mnie na osiedlu widze ze sie jakies pojawily ciekawe czy to calkiem na lewo, czy na zasadzie ze zadna ustawa nie obowiazuje wiec mozna co sie chce,

mario

08/03/2013

czytac juz sie niechce waszych głupich komentarzy

Prorok

08/03/2013

Manolo proszę powiedz dlaczego w takim razie UC bynajmniej na Śląsku i Mazowieckim na potęgę zaczęły zabierać MT-Kioski.

Manolo

08/03/2013

Prorok o czym ty opowiadasz, nikt nic nie zabiera a nawet jak zaczną to niski też zabierali. Finał zawsze taki sam Państwo za to zapłać.

jasnowidz ?

09/03/2013

mam dziwne przeczucie ze ten caly prorok to nasz jacenty pod przykrywka.

Prorok

09/03/2013

jasnowidz ty lepiej zmień wróżkę bo ta cię okłamuje . Manolo nie interesuje mnie na czym ty operujesz acz kol wiek wygląda że na (GIEŁDZIE) , jeżeli była by taka możliwość to zamieścił bym tutaj skany protokołów i pokwitowania zatrzymania rzeczy wystawione przez UC przy zatrzymaniu MT-K. W takiej sytuacji albo udajesz GŁUPIEGO albo sam wiesz co ??? . Istnieje jeszcze jedna możliwość że walisz ściemę na punktach że ten MT-Kiosk to po prostu super legal i na takie niewygodne info reagujesz wyparciem że czegoś takiego to nie ma ale , któregoś dnia zabiorą i z twoich punktów i co wtedy powiesz .

JA

09/03/2013

Poj...ny kraj !!!!! Czas się pakować!!!

Manolo

10/03/2013

Prorok jak mi uc zabierze giełdę to się normalnie powieszę. Bez odbioru.

Jerry

11/03/2013

Śmiać mi sie na prawdę chce z was Panowie , najlepiej wescie na plecy wszystko co macie lacznie z laptopami , komputerami ( na nich tez mozna grać na forexe w tym na Csani) i zaniescie to wszystko prosto do urzędów celnych i z płaczem w oczach oddajcie bo to nie jest legalne! Żałosne to jest ! Na dzień dzisiejszy gra na giełdzie w opcjach krótkich czy długich w jakikolwiek sposób nie byłaby wizualizowana nie podlega pod ustawę hazardowa a tym samym to nie urzędy celne powinny sie tym zajmować , jeśli już to KNF . To ze uc sie tym zajmuje w większości przypadków jest sprawa frajerskiej konkurencji czyli waszych kolezkow

Manolo

08/03/2013

Do 666 Zmień prawnika, a po za tym już urzędy celne badały to pod względem ile ma się wizualizacja do wykresu i stwierdzili że jest ok. Ale pseudo inteligenci co drugi z prawnikiem wiedzą lepiej. Napiszcie pseudo fachowcy ile jest w kraju prawników którzy znają się na hazardzie.

przeprorok

07/03/2013

do 666 Mój prawnik odradzał mi biznes z aonw, dzisiaj wyrwałbym mu serce...

Prorok

06/03/2013

Michal możesz wstawiać co tylko chcesz oprócz sprzętów , Które wymagają podłączenia do internetu .

ewer

07/03/2013

prorok możesz to bardziej rozwinąć i jaka jest podstawa prawna i dlaczego nir internetowe a zwykle tzn. to co kiedyś?

Prorok

07/03/2013

ewer obecna ustawa hazardowa wdrażana była w dwóch częściach czy też można to nazwać w dwóch etapach, pierwsza część ustawy nie była poddana procesowi notyfikacji ale druga była i tę notyfikację otrzymała . Notyfikowana druga część ustawy dotyczy właśnie zakazu hazardu w internecie mówiąc w skrócie i dla tego odradzam operowania na szafkach, które wymagają podłączenia do internetu i to bez różnicy czy to nazywa się giełda czy zwykły terminal wszystko można bez problemu sklasyfikować jako nielegalny hazard w internecie i tyle .

kolo

07/03/2013

ty prorok a giełda podlega pod ustawę hazardową czy pod prawo bankowe? ja wiem a ty nie.

Prorok

07/03/2013

kolo jeżeli nie wiem to mnie uświadom zamiast się przechwalać .

kolo

07/03/2013

nie przechwalam się,gra na giełdzie nie podlega pod ustawę hazardową.

Prorok

07/03/2013

Owszem zgadzam się z tobą że gra na giełdzie nie polega pod ustawę hazardową .

666

07/03/2013

zgadzam się z Prorokiem - gra na giełdzie nie podlega pod ustawę hazardową. Ale kioski z pseudo grą na giełdzie już podlegają. Mamy wisienki, siódemki itp. Papiery które przeglądałem nic nie mówiły o zgodzie na takie urządzenia, były to tylko odpowiedzi na zadawane pytania. Powiedzcie coś o zgodzie KNF-u na prowadzenie takiej działalności na terenie RP. Wiem że to co na monitorze to tylko wizualizacja :) wykresów giełdy tylko czy aby na pewno te wykresy zgadzają się z rzeczywistymi notowaniami bo ja odniosłem inne wrażenie. Stańcie koło 2 takich samych urządzeń i uderzajcie w przycisk w tym samym momencie - mi się wykresy i wyniki nie zgadzały. Mi mój prawnik stanowczo odradził ten biznes.

org

11/03/2013

Radzilbym nie przeglądać papierów tylko je przeczytać i znaleść odpowiedniki w istniejącym prawie
E-PLAY.PL