Gdy gospodarka się załamuje, Atari chce, byś zagrał z kryptowalutami

Kryzys gospodarczy wywołany aktualną sytuacją międzynarodową jest faktem, z którym nie można polemizować. Wiele firm zastanawia się nad swoim losem, choć niektóre branże, szczególnie te osadzone w świecie internetu, przeżywają rozkwit.

Te okoliczności chce wykorzystać Atari, przygotowujące się do uruchomienia kasyna online, opierającego się na kryptowalutach.

Atari – amerykański klasyk

Korporacja założona w latach 70. ubiegłego wieku jest szeroko znana od wielu pokoleń. Choć ostatnimi czasy nie tak popularne, Atari nadal działa w branży informatycznej. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji konsol do gier oraz automatów. Pierwszym z nich był tytuł Computer Space – zaprezentowany w 1972 roku zdobył niemałą popularność, która zaskoczyła samych twórców. Wkrótce również maszyna Pong rozpoczęła ekspansję rynku. W ciągu dwóch lat sprzedaż urządzenia wynosiła 8 tysięcy sztuk. Szybki rozwój Atari zaowocował sprzedażą przedsiębiorstwa w 1076 korporacji rozrywkowej Warner Inc. Pierwotni właściciele zarobili niemałą sumę, opiewającą na 28 milionów dolarów. W Polsce najpopularniejszymi urządzeniami wytwórni Atari były przede wszystkim ośmiobitowe 800XL, 65 XE, a także 130XE. Sprzedawane od 1986 roku w Peweksach konsole były istnym hitem sprzedażowym. 2 lata po uruchomieniu dystrybucji, produkty tej marki kupiono około 180 tysięcy razy.

Atari wkracza w świat kasyn online

Dalszy rozwój firmy we wczesnych latach był naprawdę potężny, choć ostatnimi czasy nie jest to już tak popularna marka. Atari ma jednak pomysł na siebie i wraz z zapadaniem się globalnej gospodarki z powodu epidemii, przygotowuje się do uruchomienia kasyna online, skupiającego się na kryptowalutach. Zaletami podawanymi przez twórców są przede wszystkim szybkie czasy wypłat oraz mniejsze ograniczenia lokalizacyjne. Producent klasycznych gier wydaje się być elastyczny w kwestii wirtualnych salonów gier.

Gry jackpot amerykańskiego przedsiębiorstwa powinny wkrótce zostać uruchomione, bowiem strona internetowa jest już gotowa i tylko czeka na start. Gracze mogą też utworzyć już swoje konta i zakupić Tokeny Atari. Te można otrzymać za prawdziwe pieniądze lub aktywa. Wraz z momentem uruchomienia, wydawca ujawnił także część planów dotyczących rozwoju nowej platformy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się niewątpliwie gry w czasie rzeczywistym, gdzie można konkurować z innymi użytkownikami. Na przód wychodzą takie pozycje jak blackjack oraz ruletka. Atari potwierdza również, że na portalu pojawią się profesjonaliści, którzy będą wyjaśniać zasady rozgrywki. Portal Atari, podobnie jak inne casino pl będzie oferować gry karciane oraz różnej maści automaty do gry online.

Atari VCS

Ciekawa propozycja amerykańskiej korporacji wskazuje, że nie boją się oni podejmować kroków w czasie groźnej epidemii. Oprócz kasyna online, Atari przygotowuje się również do produkcji nowej konsoli domowej, Atari VCS. Niestety, przez wybuch choroby COVID-19, premiera produktu została przesunięta. Początkowo planowana na marzec tego roku, musi poczekać nieco dłużej. Osoby zainteresowane kupnem mogą jednak składać zamówienia przedpremierowe, które zostaną zrealizowane tuż po wznowieniu pracy nad VCS i wypuszczeniem jej do ogólnodostępnej dystrybucji.

Warto wspomnieć, że sama produkcja konsoli została sfinansowana za pośrednictwem croundfoundingu w serwisie Indiegogo. 3 miliony dolarów potrzebne na rozpoczęcie działań zostało szybko zebrane dzięki darczyńcom. Pomimo sporych problemów w procesie produkcji, nadal możemy czekać z wypiekami na twarzy na produkcję Atari. VCS to przede wszystkim cofnięcie się do młodzieńczych lat firmy, kiedy to pełną parą trwała moda na domowe konsole do gier. Nowoczesna odsłona, na miarę XXI wieku ma jednak oferować znacznie więcej, a wśród opcji powinna znaleźć się kompatybilność z Linuxem oraz Windowsem 10, ponad 100 gier z oryginalnej wersji 2600 oraz dostęp do nowych gier oraz innych multimediów za pośrednictwem, między innymi, platformy Steam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *