Generał zwolniony przez hazard

Kasyna
Bartosz 10/10/2013

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Powodem utraty stanowiska przez wiceadmirała Tima Giardinę okazały się trywialne oszustwa w kasynie

Człowiek nr 2 w amerykańskiej flocie wojennej odpowiedzialny za broń nuklearną a także zbrojenia kosmiczne już na początku września został zawieszony w pełnieniu funkcji przez swojego szefa, admirała Roberta Kehlera. Padł na niego wówczas cień podejrzenia, że podczas wizyty w jednym z kasyn w stanie Iowa dopuścił się oszustwa.

Teraz rzecznik marynarki John Kirby poinformował, że podejrzenia potwierdziły się. Jak wykazało dochodzenie Giardina przebywając w kasynie Horseshoe w miejscowości Council Bluffs posługiwał się sfałszowanymi żetonami o wartości 1500 dolarów. Dowództwo marynarki wojennej nie ujawnia więcej szczegółów powołując się na „względy bezpieczeństwa”.

Wiadomo jednak, że w podobnych przypadkach za naruszenie godności oficera stosowana jest degradacja, tak więc Giardina poza utratą wysokiego stanowiska straci też jedną z trzech gwiazdek admiralskich.

Czytaj całość na: rp.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D...

08:01
11/10/2013

Heh, jest dobry przykład z Ameryki: wypierniczyć generała za hazard! Teraz tylko przeszczepić ten wzór na nasze krajowe podwórko... :)
E-PLAY.PL