Gibraltar to raj dla bukmacherów

Bukmacherzy
Bartosz 07/09/2015

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2015

O ile w piątek polskich piłkarzy od niemieckich dzieliła finansowa przepaść, to dziś właśnie piłkarze Adama Nawałki wystąpią w roli krezusów.

Wartość naszej drużyny stanowi 10 procent… całkowitego Produktu Krajowego Brutto Gibraltaru, a sam Robert Lewandowski odpowiadałby za około 3 procent wielkości tamtejszej gospodarki.

Pewnie proporcje byłyby jeszcze większe, gdyby nie to, że Gibraltar jest prawdziwym rajem dla wielu europejskich firm ze względu na bardzo łagodne prawo podatkowe. Podobnie jak na Malcie, swoje siedziby na tym brytyjskim terytorium zarejestrowali bukmacherzy, wśród nich m. in. tak znane 888 Holding czy BetVictor.

Półwysep z czasem jednak traci na atrakcyjności podatkowej, szczególnie że naciski na brytyjskie terytorium wywiera Unia Europejska. W efekcie restrykcje są tam coraz większe w porównaniu z tym, co dzieje się na przykład na Malcie, która jest przecież całkowicie autonomiczna.

Produkt Krajowy Brutto Gibraltaru to około 1,5 miliarda euro, co jak na terytorium o powierzchni zaledwie 6,5 kilometra kwadratowego jest niezłym wynikiem. To więcej, niż chociażby 2000 razy większa Gambia. Z kolei przy PKB na osobę, Gibraltar plasuje się już na poziomie Danii, Australii czy Szwecji. Ale piłką nożną niewielu się tam interesuje, o czym świadczy fakt, że na tym brytyjskim terytorium jest zaledwie jeden stadion.

Dla porównania jednak, wszyscy polscy piłkarze w reprezentacji Nawałki są według branżowego portalu transfermarkt.de warci około 10 procent całego PKB Gibraltaru, a sam Robert Lewandowski – około 3 procent.

Czytaj całość na: biztok.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL