Gibraltar zachowa znaczenie jako centrum hazardu online po Brexicie

Gibraltar

Andrew Lyman, dyrektor wykonawczy działu gier hazardowych rządu Gibraltaru (GGD), powiedział, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej brytyjskie terytorium zamorskie pozostanie głównym ośrodkiem gier hazardowych.

Lyman powiedział CasinoBeats, że pomimo pozostającej niepewności związanej z Brexitem, jest przekonany, że przemysł hazardowy Gibraltaru będzie się rozwijać i prosperować ze względu na wielkość i elastyczność terytorium.

Branża gier online na Gibraltarze zmienia się i ewoluuje od 2014 roku i utrzymuje się pomimo zmian prawnych w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Gibraltar nie zmniejszy swojej atrakcyjności dla biznesu, pozostając jednocześnie jurysdykcją, która cieszy się międzynarodowym szacunkiem i pełnym wsparciem Wielkiej Brytanii. Chce również nadal budować bliskie stosunki z UE. Z optymizmem patrzę w przyszłość – powiedział Lyman.

Kwestia stosunków Gibraltaru z Europą była ciągłym punktem spornym podczas negocjacji w sprawie Brexitu w Wielkiej Brytanii. Samorządne terytorium zamorskie, które jest siedzibą wielu operatorów gier hazardowych i zakładów sportowych, było przedmiotem 11-godzinnej umowy między Wielką Brytanią a Hiszpanią, która mogła dołączyć do 26-państwowej strefy Schengen. Pozwoliłoby to na swobodny przepływ obywateli.

Lyman powiedział, że byłoby to korzystne dla obu stron, zarówno dla Gibraltaru, jak i dla Hiszpanii, ponieważ 15 000 ludzi mieszka w Hiszpanii, ale pracuje na Gibraltarze.

W zeszłym miesiącu operatorzy gier hazardowych na Gibraltarze wspólnie zgodzili się zapłacić 2,5 miliona funtów na rzecz Gibraltar Gambling Care Foundation po tym, jak zostali oskarżeni przez Gibraltar Gambling Division o słabą kontrolę w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *