GiG przejmuje AskGamblers od Catena Media za 45 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023

Gaming Innovation Group (GiG) podpisała umowę nabycia stron afiliacyjnych takich jak Askgamblers.com, Johnslots.com, Newcasinos.com i kilku mniejszych od Catena Media za łączną kwotę 45 mln EUR (47,9 mln USD)

Dopięcie tej umowy spodziewane jest w pierwszym kwartale 2023 r., przy czym 20 mln euro zostanie wypłacone gotówką w dniu podpisania właściwej umowy, 10 mln euro 12 miesięcy później, a kolejne 15 mln euro 24 miesiące po podpisaniu umowy.

Przejęte strony internetowe wygenerowały 12,9 mln euro przychodów i 8,4 mln euro EBITDA w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 r., przy czym GiG spodziewa się marży EBITDA między 60-70% z aktywów w przyszłości.

„Po trzech latach konsolidacji i rozszerzania działalności GiG Media – realizując silny roczny wzrost organiczny – nadszedł czas, aby działać, gdy pojawiła się okazja do przejęcia” – powiedział Morten Hillestad, dyrektor ds. rozwoju biznesu GiG Media.

„GiG Media rozwinęło światowej klasy technologię marketingową i możliwości operacyjne w ciągu ostatnich lat i uważamy, że wprowadzenie marki AskGamblers do struktury firmy zapewni jej wiele możliwości rozwoju”.

Transakcja jest zorganizowana w drodze umowy zakupu udziałów (SPA) ze spółką zależną GiG Innovation Labs (część GiG Media) i obejmuje przejęcie Catena Publishing na Malcie i Catena Media D.O.O. Belgrad w Serbii.

GiG sfinansuje wstępne wynagrodzenie poprzez połączenie własnych środków pieniężnych, kredytu odnawialnego (RCF) i emisji akcji, przy czym grupa zauważa, że obecni akcjonariusze zobowiązali się do udziału w emisji akcji i RCF, zapewniając wystarczające finansowanie do zakończenia transakcji w chwili zamknięcia.

Dyrektor generalny Catena Media, Michael Daly, skomentował:

„Dzisiejsza umowa jest ważnym krokiem na naszej drodze do skupienia się na zakładach sportowych online i powiązaniu z kasynami na szybko rozwijających się, regulowanych rynkach w obu Amerykach.

„Jestem przekonany, że w GiG znaleźliśmy nabywcę, który zapewni silne środowisko dla AskGamblers i innych marek oraz ich utalentowanych ludzi do rozwoju i wzrostu”.

źrodło: gamblinginsider

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL