Gigant loteryjny przegrał odwołanie od grzywny w Szwecji

Spelinspektionen

Spółka zależna Lottoland przegrała odwołanie od grzywny nałożonej przez szwedzki krajowy organ regulacyjny.

United Lottery Solutions (ULS), spółka zależna Lottoland, przegrała walkę w szwedzkim sądzie administracyjnym w Linköping przeciwko ostrzeżeniu i grzywnie nałożonej przez krajowy organ regulacyjny ds. hazardu – Spelinpektionen.

W czerwcu ubiegłego roku regulator nałożył na ULS grzywnę w wysokości 700 000 SEK (69 346 EUR) za umożliwienie graczom obstawiania wyników losowań loterii za pośrednictwem witryny dot.se.

Lottoland ma licencję na oferowanie gier w kasynach online i zakładów sportowych, ale regulator powiedział, że musi mieć pozwolenie od konkretnego operatora loterii, aby móc oferować zakłady w losowaniach loterii.

Sąd Administracyjny orzekł na korzyść regulatora, stwierdzając, że operator potrzebował zgody Svenska Spel na oferowanie zakładów na swoje zakłady.

Okazało się również, że Lottoland prezentował swój produkt bukmacherski w sposób, który sprawiał wrażenie, że sam organizował losowania.

Lottoland może nadal odwołać się od decyzji. Wiadomo, że Svenska Spel zdecydowanie sprzeciwia się zakładom loteryjnym, argumentując, że kanibalizuje dochody z tradycyjnych loterii. Jej dyrektor generalny Patrik Hofbauer wezwał do wprowadzenia zakazu tak zwanych zakładów na loterię.

Szwedzki Sąd Apelacyjny utrzymał niedawno w mocy grzywnę wobec Casino Cosmopol za uchybienia w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

W międzyczasie ATG, były szwedzki monopolista bukmacherski, wytoczył proces Svenska Spel w związku z domniemanym naruszeniem znaku towarowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *