Globalne zawody CS:GO z pulą nagród 3 400 000 USD

Międzynarodowy turniej Champions of Champions Tour organizowany wspólnie przez wiodące firmy esportowe takie jak FACEIT, Eden Esports, Relog Media, Black Molly Entertainment, Gam3rs_x i WE!RE Fantasy (Gam3rs_x i WE!RE Fantasy to nowe marki powstałe w wyniku restrukturyzacji agencji gamingowej Fantasyexpo) oraz organizatorów regionalnych, na zlecenie GRID Esports.

Jedna z najwyższych pul nagród w historii esportu — 3 400 000 USD — rozdystrybuowana pomiędzy regionami w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie.

GRID, wiodący na świecie dystrybutor danych esportowych, wraz z partnerami: FACEIT, Relog Media, Gam3rs_x, WE!RE Fantasy i Eden Esports, ogłosili nowy, globalny, otwarty turniej CS:GO z jedną z najwyższych pul nagród w historii: 3 400 000 USD. Champions of Champions Tour (CCT) ma rozpocząć się w czerwcu 2022 roku, a zakończyć globalnymi finałami LAN w styczniu 2024.

Champions of Champions Tour (CCT) jest organizowany przez GRID oraz partnerów założycielskich i regionalnych, w których skład wchodzą wiodące firmy z branży. Podczas gdy GRID będzie świadczyć usługi zarządzania danymi dla CCT, każdy z Partnerów odpowiedzialny będzie za wyznaczony obszar podczas turnieju -produkcję transmisji, działania operacyjne czy zarządzanie drużynami i casterami, zapewniając tym samym jak najlepsze wrażenia swoim lokalnym społecznościom i fanom CS:GO.

Partnerzy

Lista organizatorów obejmuje takie podmioty jak:

● FACEIT: platforma turniejowa całego wydarzenia;
● Eden Esports: działania operacyjne, marketingowe i komunikacyjne;
● Relog Media: partner ds. transmisji i produkcji na etapie Studio Finals
● Black Molly Entertainment: partner ds. transmisji i produkcji na etapieGlobal Finals
● Gam3rs_x: partner ds. transmisji i produkcji na etapie Online Stage (w wersji angielskiej)

Champions of Champions Tour obejmuje siedem regionów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Każdy region otrzyma transmisje w lokalnych językach na dedykowanych CCT kanałach, których operatorzy zostali wybrani ze względu na ich regionalną specjalizację i doświadczenie.

Pełna lista Partnerów Regionalnych CCT:

● Ameryka Południowa: BTSBrasilTV
● Ameryka Północna: FiReSPORTS
● Europa Zachodnia: Fragster
● Europa Środkowa: REPUBLEAGUE
● Europa Wschodnia: Relog Media
● Europa Południowa: Gjirafa
● Europa Północna: Black Molly Entertainment

„Naszą misją jest budowanie profesjonalnego ekosystemu Counter-Strike’a na wielu poziomach, zapewniając wschodzącym, regionalnym talentom esportowym możliwość wykazania się i zabłyśnięcia. Cieszymy się, że możemy współpracować z wiodącymi partnerami na całym świecie, aby umożliwić zrównoważony rozwój sceny i wspierać profesjonalizację naszej branży jako całości.”

– mówi Tom Warburton, COO GRID Esports.

Format

CCT będzie składać się z regionalnych turniejów w wyznaczonych regionach z własnymi cyklami otwartych kwalifikacji, prowadzących do Online Stage z łączną pulą nagród w wysokości 1 800 000 USD, oraz możliwością udziału w segmencie Studio Events.
Drużyny będą zbierać punkty podczas występów w fazie Online Stage oraz Studio Finals, ostatecznie walcząc o miejsce w światowych finałach CCT, które odbędą się na początku 2024 roku.

Więcej szczegółów na temat trasy Champions of Champions Tour zostanie ujawnionych w ciągu najbliższych tygodni w tym aktualizacje dotyczące nowych partnerów, sponsorów i struktury turnieju.

O Champions of Champions Tour

Champions of Champions Tour to pierwsze zawody na scenie CS:GO organizowane wspólnie przez czołowe firmy branży esportowej: FACEIT, Eden Esports, Relog Media, Black Molly Entertainment, Gam3rs_x, WE!RE Fantasy (Gam3rs_x i WE!RE Fantasy to nowe marki powstałe w wyniku restrukturyzacji agencji gamingowej Fantasyexpo) oraz organizatorów regionalnych, na zlecenie GRID Esports. CCT odbędzie w trzech (3) regionach świata – w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie, i będzie realizowana przez partnerów regionalnych. Champions of Champions Tour oferuje jedną z najwyższych pul nagród w historii esportu – 3 400 000 USD. Misją Champions of Champions Tour jest wbudowanie się w ekosystem profesjonalnego Counter-Strike’a na wielu poziomach, dając szansę wschodzącym, regionalnym talentom esportowym, aby się wykazać i zabłysnąć – jest ucieleśnieniem charakteru i wartości społeczności esportowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Champions of Champions Tour: www.cctour.gg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.