Gra w trzy kubki – kampania społeczna

Artykuły
Bartosz 31/08/2013

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024

Policjanci z Zakopanego ostrzegają turystów przed oszustami zachęcającymi do gry „trzy kubki”. – Potrafią oszukać nawet na tysiąc złotych – mówi rzecznik zakopiańskiej policji.

Policjanci z Zakopanego od dłuższego czasu walczą z naciągaczami. – W ostatnim czasie skierowaliśmy ponad 30 wniosków do sądu. Mimo, że sprawy kończą się grzywną, osoby nadal wracają, bo im się to opłaca – mówi rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch.

– Przystępując do gry nie ma się szans na wygraną. Osoby, które ją prowadzą podstępnie obchodzą reguły, używając oszukańczych zabiegów. Wygrana jest tylko i wyłącznie uzależniona od sprytu prowadzącego grę, który zręcznie manipuluje kartami, w taki sposób, by grający był przekonany, że karta znajduje się w miejscu zasugerowanym przez prowadzącego grę lub jego pomocnika – ostrzegają policjanci.

Ulotką zdrapką w oszustów

Policjanci postanowili także walczyć z oszustami w inny sposób. Dzięki współpracy z biurem promocji Zakopanego, rozpowszechniają informacyjną ulotkę-zdrapkę, która ma uświadomić ryzyko związane z grą „trzy kubki”.

– Mamy kilka tysięcy zdrapek, które rozdajemy turystom. Chcemy pokazać, że w tej grze zawsze jest się przegranym – tłumaczy rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL