Gracz obstawił mecz Call of Duty i stracił ponad 600 000 zł

Streamer Cody „Xposed” Burnett znany z częstego grania w gry hazardowe, stracił ogromną sumę pieniędzy poprzez obstawianie rozgrywek w Call of Duty League. Streamer Cody Burnett, znany na Twitchu i YouTube jako Xposed, obstawił ostatnio 450 tysięcy dolarów na wygraną e-sportowej drużyny Optic Texas w starciu z Los Angeles Thieves.

Pochwalił się tym w poście na Twitterze, publikując zrzut ekranu z postawionym zakładem. Rzecz dotyczy e-sportowych rozgrywek w postaci Call of Duty League. Sprawy nie potoczyły się jednak po jego myśli, bo faworyci, na których stawiał, przegrali 0-3, co oczywiście doprowadziło do straty wszystkich pieniędzy. Xposed znany jest zresztą z grania w gry hazardowe, co często robi podczas swoich transmisji na żywo, ku uciesze średnio 2 tysięcy oglądających. Zapiski z tych rozgrywek opublikowane na jego kanale w serwisie YouTube sięgają nawet kilkuset tysięcy wyświetleń.

Tylko część tej sumy to jego pieniądze Xposed sponsorowany jest przez dość kontrowersyjną firmę, jaką jest Stake. To typowe kasyno online, w którym obraca się kryptowalutami. Streamerzy sponsorowani przez nich codziennie przewalają ogromne sumy pieniędzy, które idą czasami w miliony dolarów. Sporo z tych strat pokrywane jest jednak z kieszeni sponsora. Koniec końców Xposed stracił tylko część obstawionej sumy (co i tak pozostaje ogromną kwotą – szczegóy poniżej). Wyjaśnił to w odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników Twittera.

W komentarzu czytamy, że Xposed najprawdopodobniej zmaga się z uzależnieniem od hazardu. Lepiej by wyglądało, gdyby ktoś podjął się takiej próby w ramach zwiększania swojego budżetu i nie cierpiąc na podobne zaburzenia. Przy tym wszystkim należy mieć na uwadze, że znaczna część widowni Twitcha jest nieletnia. Streamer oznacza swoje treści jako nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia, ale wszyscy wiemy, że średnio spełnia to swoją rolę.

Przestroga

Nie da się ukryć, że całemu procesowi towarzyszą kontrowersje idące w parze z hazardem. Wzbudza on zresztą coraz gorętsze dyskusje wśród społeczności. Istnieje obawa, że sponsorowane zakłady mogą zainspirować oglądających podobne rozgrywki do aktywnego uczestniczenia w takich aktywnościach. To zresztą poniekąd już się dzieje. Jak doniosła jedna z redaktorek Bloomberga, istnieją ludzie, którzy udali się na reklamowane kasyna online, by następnie doświadczyć bankructwa po przegraniu swoich życiowych oszczędności.

Najpewniej również z uwagi na to Xposed opublikował na Twitterze ostrzeżenie dla swoich obserwujących. Niewiele to mimo wszystko zmienia, zwłaszcza w obliczu strat, których dorobił się streamer. 135 tysięcy dolarów to po przeliczeniu około 600 000 zł. Nie brakuje więc krytykujących całe zajście, wśród których odzywają się również inni streamerzy. Zarzuty dotyczą też podsuwania hazardu dzieciom, którym łatwiej jest się na coś „nabrać” i doprowadzić do ruiny swoich rodziców. Coś podobnego miało zresztą miejsce całkiem niedawno – za sprawą mikropłatności w Diablo Immortal.

Za gry-online.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.