Grasz w kasynie? Co z podatkiem?

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2014

Dziś w programie „Biznes dla ludzi” Paweł Blajer wraz z ekspertem podatkowym zajął się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto, konkursie organizowanym przez producenta, sieć handlową albo loterię fantową zorganizowaną w firmie.

 

Prawo podatkowe mówi, że z tytułu wygranych w grach i zakładach, czy też konkursach pobierany jest podatek dochodowy w wysokości 10 proc. wygranej.

Co ważne, nie jest on pomniejszany o koszty jego uzyskania. W przypadku wygranych w Lotto nieopodatkowana kwota wynosi 2280 zł.

Wygrana w kasynie: – W przypadku kasyna wygrana nie będzie opodatkowana. Nie ma podatku, kasyna są zobowiązane do ewidencjonowania wygranych od kwoty 20 tys. zł. Warto też mieć potwierdzenie wygrania tych pieniędzy w kasynie, na okoliczność kontroli – podkreślił Andrzej Pośniak, partner w CMS Cameron McKenna.

Totalizator Sportowy: – W tego typu przypadkach, jeżeli wartość wygranej nie przekracza 2280 zł, to do tej wysokości mamy dochód zwolniony. Jeżeli wartość wygranej przekracza tę kwotę, to od całej nagrody pobierany jest podatek 10 proc. Podatek pobiera Totalizator, przed wypłaceniem nagrody – podkreślił ekspert.

Czytaj całość na: tvn24bis.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL